Черно море победи с 3:0 Миньор,бой между агитките на Тича

Черно море победи с 3:0 Миньор,бой между агитките на Тича Черно море победи с 3:0 Миньор на стадион "Тича" във Варна, но най-интересното в двубоя беше конфликтът между агитките на двата тима. До сериозни ексцесии не се стигна, но мачът бе спрян за няколко минути в средата на второто полувреме.През първата част доминиращият тим беше този на Черно море. Домакините обаче не съумяваха да създадат добри възможности пред вратата на Ивайло Иванов. Същото се отнасяше и за гостите от Перник.Точно две сериозни грешки допуснаха "жълто-черните" в своята отбрана, но и двете бяха наказани.В 32-ата минута Иво Иванов не успя да улови една центрирана топка, след което последва меле в накзателното на Миньор. В него най-съобразителен се оказа бразилецът Марко Тиаго, който отблизо вкара в празната врата.Десетина минути по-късно бранителите на Миньор загубиха топката в своята половина, притеснявани от Адемар. Последният подаде в коридор към Данийл Ратников, който с лекота преодоля излизащия от рамката на вратата си Иванов - 2:0.След почивката гостите се активизираха и създадоха няколко добри положения. Най-чистото от тях бе пропиляно от Данчо Тодоров в 65-ата минута. Тогава той остана очи в очи с противниковия страж Илко Пиргов, но би в тялото му.Около 70-ата минута започна и конфликтът по трибуните на "Тича". Фенове на Миньор се качиха на оградата около сектора за гости, а запалянковци на домакините се насочиха заплашително към тях. Полицията не бе готова за подобни действия и не можа да предотврати няколкото ритника през оградите, както и няколкото плюнки, които си размениха ултрасите.Все пак редът бе възстановен, а на терена падна още един гол. В 73-ата минута Румен Николов навлезе в наказателното на Миньор, но стреля слабо и неточно. Топката попадна в Адриан Олегов, който вместо да изчисти добре, върна кълбото към Николов. Последният овладя и без забавяне от няколко метра простреля Иво Иванов за трети път - 3:0.Това бе и последният интересен епизод в мача. С победата си "моряците" оформиха актива си на 21 точки, но не успяха да спечелят позиции в таблицата с временното класиране и останаха 9-и. Миньор пък остава в зоната на изпадащите на предпоследното, 15-о място.