Миньор спъна Литекс, Черноморец победи в морското дерби

Берое не загуби,Локо(Пд) хакна Лаптопа

Миньор Перник и Литекс Ловеч завършиха наравно 2:2 в среща от осмия кръг на българската футболна "А" група. Шампионите откриха резултата с гол на Илия Миланов още в 16-ата минута, но Стойнов и Том обърнаха мача в полза на Миньор в голова в 45-ата и 49-ата минути.Тиаго Мирасема измъкна точката за Литекс с попадение в 75-ата минута и така остави шампионите на четвърто място с пет точки зад временния лидер Лудогорец (Разград), докато Миньор е на осма позиция с актив от 12 точки и 10 зад новаците в елита.

Миньор – Литекс 2:2
Ст. „Миньор”, Перник

Миньор: 91. Чворович, 2. Божиков, 4. Христозов, 5. Стойчев, 7. Василев, 13. Стоянов, 17. Траянов-К, 32. Марков, 33. Евертон Джилио-Том, 42. Брахими, 76. Бибишков.
Литекс: 31. Винисиус, 3. Занев, 5. Итуа, 6. Жос, 7. Янев, 8. Том (46 - Флорес), 9. Тодоров-К, 17. Г.Миланов, 21. А.Цветков (68 - Джерманович), 22. Николов, 27. Цветанов (58 - Мисарема).

Голмайстори:Стоянов 45, Том 49 (М); Г. Миланов 16, Мисарема 73 (Л)
Жълти картони: Стойчев, Стоянов, Том, Въндев (М); Мисарема, Джерманович (Л)
Червени картони: няма
Зрители: 1000
Съдия: Георги Кабаков

Черноморец победи в морското дерби
Отборът на Черноморец победи с 2:0 като гост Черно море в морското дерби. Мачът на стадион „Тича” бе от осмия кръг в българската „А” група.
Головете за отбора на Димитър Димитров вкараха Георги Андонов (22) и Асис (72).

Черно море – Черноморец 0:2
Ст. „Тича”, Варна
Черно море: 26. Пиргов, 25. С.Александров, 18. Янев, 15. Ал.Александров, 21. Илиев-К, 3. Йотов, 30. Капитанов (67 - Марчев), 8. Д.Атанасов, 14. Божилов (46 - Паломино), 5. Камазола, 10. Манолов (58 - Симеонов).
Черноморец: 12. Колев, 2. Дянков-К, 5. Николов, 7. Андонов (90 - Хайри), 8. Асис (83 - Дяков), 19. Абел, 20. Пехливанов, 22. Цонков, 39. Жужу (59 - Кишишев), 55. Терзиев, 77. Крумов.

Голмайстори:Андонов 33, Асис 72 (Черноморец)
Жълти картони: Манолов, Марчев (Черно море); Цонков, Жужу (Черноморец)
Зрители: 700
Съдия: Ивайло Стоянов

Видима - Локомотив Пловдив 0:3

Локомотив Пловдив спечели с 2:0 срещу Видима
Отборът на Локомотив Пловдив победи с класическото 3:0 като гост Видима Раковски. Мачът бе от осмия кръг в българската „А” група. Головете за тима от Пловдив вкараха Христо Златински в 38-ата, Михаил Венков в 74-ата и Даниел Георгиев в 89-ата минути.

Градски стадион в Севлиево

Видима: Василев, Панов, Бранеков, Тодоров, Кожухаров, Стойчев-К, Игнатов, Хикмет (57 - Стойков), Кожухаров, Какалов (76 - Господинов), Иванов (51 - Русев).
Локомотив Пловдив: Ставрев, Родригес, Георгиев, Венков, Бенжелюн, Витанов, Тодоров (77 – Д. Георгиев), Златински, Лазаров-К (81 - Коцев), Сержиньо, Даксон (90 - Лукич)

Голмайстори:Златински 38, Венков 74, Георгиев 87 (Л)
Жълти картони: Панов, Тодоров, Какалов (В); Георгиев 27 (Л)
Зрители: 400
Съдия: Станислав Тодоров

Монтана – Берое 0:0

Берое спечели първа точка през новия сезон
Отборът на Берое спечели първата си точка през новия шампионат в българската „А” група. В мач от осмия кръг тимът завърши 0:0 като гост на Монтана на стадион „Огоста”. Гостите дори можеше да спечелят и трите точки, но пропуски на Евгени Йорданов и Емил Ангелов лишиха Берое от успеха.

Ст. „Огоста”, Монтана

Монтана: 1. Иванов, 11. Дюлгеров, 3. Копаранов, 6. Трифонов, 4. Бачев, 18. Сандански,8. В.Илиев-К (85 - Коемджиев), 20. Чипев, 9. Едуардо, 17. Кр. Илиев (60 - Мичев), 19. Кондев (74 - Мичев)
Берое: 99. Иванов, 2. Илиев, 5. Дзаферович, 24. Бачев, 28. Пенев, 10. Генчев-К, 14. Йорданов (57 - Златинов), 18. Костадинов, 21. Станкович (57 - Велев), 80. Ангелов (83 - Абушев), 88. Димитров

Жълти картони: Чипев, Мичев (М); Димитров (Б)