Победата над Славия е осма поредна победа за ЦСКА

Монтана победи шампиона на България Литекс с 1:0

• ЦСКА постигна осмата си поредна победа тази пролет и направи нова сериозна крачка към титлата. Поредната жертва на "червените" стана Славия.Момчетата на Стойчо Младенов стигнаха до успеха с минималното 1:0. То обаче се оказа напълно достатъчно да се запази преднината от шест точки пред преследвача Лудогорец.В герой за ЦСКА се превърна младият Станислав Костов. Той отбеляза единственото попадение в 50-ата минута и донесе така важните три точки. Монтана победи девет от Литекс
    Отборът на Монтана победи шампиона на България Литекс с 1:0. Мачът на стадион „Огоста” е от 24-я кръг в „А” група. Единственото попадение в мача вкара нападателят Мирослав Антонов четири минути след почивката. Гостите от Ловеч завършиха мача с девет души след като червени картони получиха Николай Бодуров (12) и Христо Янев (79).
    Двубоят трябваше да се играе вчера, но заради наводнение терен в Монтана, мачът бе отложен за днес.
    След този мач, Монтана вече е на 11-о място в класирането с 23 точки, а Литекс остава на четвърто място с 48.
    Отборът на Локомотив Пловдив победи с минималното 1:0 като гост Светкавица. Мачът на стадион „Димитър Бурков” в Търговище бе от 24-я кръг в „А” група. Единственото попадение в мача вкара Спасов в 54-ата минута.
    След двубоя Локомотив Пловдив вече е на шесто място в класирането с 46 точки. Светкавица остава на последна позиция със 7.

Славия – ЦСКА 0:1 (0:0 на полувремето)
    Стадион „Славия”, София
    Състави:
    Славия: 12. Петров, 21. Дяков-К (14 – 8. Христов), 19. Желев, 18. Филипов, 88. П. Димитров, 9. Златинов, 20. Р. Димитров, 7. Романов (64 – 17. Божов), 14. Сандански (81 – 25. Ставрич), 33. Тодоров, 6. Златков.
    ЦСКА: 92. Мболи, 5. Янчев-К, 7. Томас (32 – 14. Костов), 8. Трифонов, 10. Мораес, 11. Бандаловски, 18. Галчев, 21. Янев (84 – 22. Стоянов), 25. Грънчов, 66. Крачунов, 71. Карачанаков (68 – 26. Дюлгеров).
    Голмайстор: Костов 50 (Ц)
    Жълти картони: П. Димитров, Сандански (С);