Черно море загуби от Локомотив Пловдив

Лудогорец победи Монтана

Черно море загуби от Локомотив Пловдив с 1:2 мача от 26-и кръг в "А" група. На стадион "Тича" във Варна Християн Попов вкара гол за домакините в 55-ата минута от пряк свободен удар, но капитанът на пловдивчани Здравко Лазаров в 73-ата минута и Даксон в 80-ата вкараха два гола и обърнаха резултата в полза на Локомотив Пловдив.
След двубоя Локомотив Пловдив измества Левски от четвъртото място в класирането с 52 точки преди вечното дерби утре, а Черно море е седми с 43 точки.

Лудогорец победи Монтана с 4:1
Лудогорец победи с 4:1 Монтана в мач от 26-ия кръг на "А" група. На стадион "Огоста" в Монтана първия гол за гостите вкара Емил Гъргоров в 14-ата минута, а още един през първата част добави Иван Стоянов в 21-ата минута. В 71-ата минута Воденичаров отбеляза почетното попадение за домакините, преди Иван Стоянов да вкара втория си гол в мача за 3:1. В 80-ата минута Михаил Александров оформи крайния резултат. След двубоя Лудогорец остава втори в класирането с 58 точки, на 5 от лидера ЦСКА, който утре играе с Левски. Монтана е на 11-о място с 26 точки.

Славия - Берое 0:0
Славия и Берое завършиха мача от 26-ия кръг в "А" група помежду си при резултат 0:0. След двубоя домакините от столичния квартал "Овча купел" са седми в класирането с 44 точки, а Берое е девети с 31.