ЦСКА разгроми Литекс и пътят към титлата минава през Разград

Левски се приближи до Европа след 6:1 в Севлиево

Отборът на ЦСКА спечели дербито на предпоследния 29-и кръг в „А” група срещу Литекс с убедителното 4:1, предаде репортер на Агенция „Фокус”. На стадион „Българска армия” в София хеттрик вкара звездата Жуниор Мораеш. Бразилецът бе точен съответно в 25-ата, 38-ата и 47-ата минута. Четвъртият гол за ЦСКА вкара Пламен Крачунов в 64-ата минута. За гостите точен бе Момчил Цветанов в 68-ата минута.
След мача ЦСКА остава лидер с 69 точки, две повече от втория Лудогорец. Именно двата отбора ще се срещнат в сряда, когато е последният кръг за сезона. Мачът на стадиона в Разград ще започне в 17:45 часа.
След загубата от ЦСКА, Литекс най-вероятно ще пропусне участие в европейските клубни турнири през следващия сезон. Тимът от Ловеч остава на шесто място с 56 точки.

Левски е все по-близо до това да се класира в турнира Лига Европа. „Сините” спечели гостуването си на изпадналия Видима с 6:1. Мачът бе от предпоследния 29-и кръг в „А” група. Хеттрик вкара Жуниньо (9, 10, 43), а по един път се разписаха Тони Калво (14), Даниел Димов (18) и Симеон Райков (76). Почетният гол за Видима реализира Десислав Русев от дузпа (25). Минута преди наказателния удар Иво Иванов бе изгонен от състава на Левски.
След мача, „сините” вече имат 59 точки и са на трето място в класирането, като в последния кръг приемат Светкавица на стадион „Георги Аспарухов” в София.

Статистика след ЦСКА – Литекс 4:1 (2:0 на полувремето)
Стадион „Българска армия”, София
Състави:
ЦСКА: 92. Мболи, 5. Янчев-К, 10. Мораеш (62 – 14. Костов), 11. Бандаловски, 18. Галчев, 19. Попов, 25. Грънчов, 26. Дюлгеров (85 – 8. Трифонов), 32. Паун (56 – 21. Янев), 66. Крачунов, 99. Присо.
Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 6. Жос, 33. Бодуров, 18. И.Миланов (28 – 5. Итуа), 23. Йеленкович-К, 16. Попов, 14. Ваюши (61 – 8. Колев), 17. Г. Миланов, 27. Цветанов, 99. Никасио (38 – 9. Тодоров).
Голмайстори: Мораеш 25, 38, 47, Крачунов 64 (Ц); Цветанов 68 (Л)
Жълти картони: Божиков, Бодуров, Итуа (Л)

8.Черно море 29 44:25 49
9. Миньор Перник 29 34:39 35
10. Берое 29 29:36 34
11. Монтана 29 27:47 31
12. Ботев Враца 29 28:42 28
13. Локомотив София 29 23:48 21
14. Видима Раковски 29 17:57 14 - бараж
15. Калиакра 29 24:74 11 - изпада
16. Светкавица 29 8:64 8 - ИЗПАДНАЛ