Черноморец победии шампиона, а ЛЕВСКИ ЛОКО(пД)

• Черноморец победи с 1:0 шампиона Лудогорец в мач от 10-и кръг на „А” група. Голът за бургазлии вкара Тодор Паланков в 31-ата минута. Въпреки загубата разградчани остават лидери в класирането с 25 точки, колкотo има и вторият Левски, но са с по-добра голова разлика.

Черно море – Локомотив (София)

Черно море победи Локомотив София с два гола на Паломино
    Черно море победи с 2:0 Локомотив (София) в мач от 10-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна. Голмайстор за домакините стана Ермес Паломино, който вкара и двата гола във вратата на "железничарите".

Етър – Ботев (Враца)
    Етър победи Ботев Враца с 1:0 в дебюта на Деят
    Новият треньор на Етър Сердар Деят дебютира с победа начело на тима. Домакините победиха Ботев (Враца) с 1:0 и записаха втора победа в шампионата. Единственото попадение бе дело на Красен Трифонов.

Монтана – Литекс

Литекс победи с 3:1 Монтана
    Литекс победи Монтана с 3:1 в мач от 10-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Огоста". Националът Георги Миланов реализира хеттрик в 15-ата, 59-ата от дузпа и в 64-ата минута и донесе петата победа за тима на Христо Стоичков от началото на сезона. Гол за домакините вкара Пашов в 40-ата минута.

Славия – Миньор (Перник)
    Славия и Миньор завършиха 0:0
    Славия и Миньор завършиха 0:0 в мач от 10-и кръг на "А" група. Пропуски за Миньор направиха Том, Брахими и Бибишков, докато за "белите" близо до гола бяха японците Акийоши и Мацуи, Здравко Лазаров и резервата Владислав Златинов.
    След като се контузиха, Том от Миньор и Иван Коконов от Славия бяха откарани в спешния институт “Пирогов” за изследвания.

Левски – Локомотив (Пловдив)
    Левски победи Локомотив Пловдив с 2:1, макар че вкара 3 гола
    Левски победи Локомотив Пловдив с 2:1 в мач от 10-ия кръг на "А" група. И трите гола бяха дело на футболисти на "сините". В 34-ата минута Ромейн Ели откри резултата, а в 49-ата Жоао Силва удвои преднината на столичани. В 58-ата минута Нуно Пинто си вкара автогол и оформи крайния резултат 2:1 за домакините. Въпреки че настигнаха шампиона Лудогорец с актив от 25 точки, възпитаниците на Илиан Илиев остават втори в класирането заради по-лошота си голова разлика.

Пирин Гоце Делчев победи Берое на Хубчев с 3:2
    Пирин (Гоце Делчев) победи като гост Берое с 3:2 в мач от 10 кръг на "А" група. Гуцев, Марчев и Панайотов вкараха попаденията за неврокопчани, а за домакините точен на два пъти бе Педро Еуженио. Двубоят бе дебют за новия наставник на старозагорци Петър Хубчев.
    Успехът прати отбора от Гоце Делчев на 7-о място с 15 точки, колкото има и Черноморец. С петата си загуба за сезона старозагорци са на 13-а позиция с 10 точки.

15. Ботев (Враца) 10 2 1 7 5 20 7
    16.Миньор 10 1 3 6 4 17 6

27 октомври 2012   22:42