Ботев направи 2:2 срещу Славия

• Ботев направи 2:2 със Славия в първия мач от пролетния полусезон на А група. Домакините откриха в 9-та минута, когато вратарят на Ботев Адам Стаховяк изби силен удар на Янчев от границата на пеналта, но бе безпомощен при добавката на Галин Иванов. След това Защитникът на канарчетата Веселин Минев се контузи и бе сменен от Артур Енрике. В началото  Ботев трудно противодейства на пресата и активната игра на белите, но след гола изнесе играта напред и в 20-та минута изравни. Неделев отлично намери Марлон Перейра отдясно, холандецът центрира ниско по тревата и Вандер Виейра засече топката във вратата на метър от голлинията. Малко след това Кунчев изби силен удар на Перейра след отлично подаване на Иван Цветков отдясно. Жълто-черните имаха и претенции за дузпа за игра с ръка на Филипов в наказателното поле. Реферът Ахмед Ахмед прецени, че играчът на Славия е играл неумишлено, но пък топката летеше към вратата на Славия. В края на полувремето гостите от Пловдив трябваше да извършат втора принудителна смяна - Марлон Перейра се контузи и бе сменен от Томаш Иршак. Пет минути след подновяването на играта Енрике пусна хитър пас към Мариян Огнянов, който технично от малък ъгъл с левия крак прати топката в мрежата изведе Ботев напред - 2:1. Радостта на жълто-черните, обаче трая твърде кратко. Само след три минути Ливраменто бе оставен напълно непокрит в близост до вратата и след ценриране отдясно с глава забоде топката в мрежата за 2:2. След гола Славия натисна и веднъж гледата спаси Стаховяк, но пък Тодор Неделев също пропусна изгодно положение за пловдивчани. В крайна сметка двата отбора си поделиха точката след напрегнат и интересен мач с доста положения. Над 3500 зрители гледаха мача на стадиона в Овча Купел, като половината от тях бяха фенове на Ботев.

Славия: 32. Кунчев 20. Р. Димитров 22. Генев 6. Златков 5. Янчев 18. Филипов 3. Желев-к 33. Иванов 88. П. Димитров 11. Василев 35. Ливраменто

Резерви: 1. Петков 17. Д. Атанасов 14. Сандански 77. Лазаров 71. Васев 26. Дюлгеров 24. Георгиев

Старши треньор: Велислав Вуцов

Ботев: 1. Стаховяк 11. Христов 5. Гръчаров 7. Огнянов 71. Галчев 14 . В Минев 83. Спрокел 19. Цветков-к 8. Неделев 15. Перейра 10. Виейра

Резерви: 30. Андонов 3. Караславов 16. Иршак 26. Енрике 13. Павлов 9. Педро 18. Костов

Старши треньор: Станимир Стоилов