Ботев се наложи с 2:1 като гост на Черноморец.

Ботев спечели втора поредна победа от началото на пролетния полусезон, след като се наложи с 2:1 като гост на Черноморец. И трите попадения на стадион "Лазур" паднаха през второто полувреме, като точни за "канарчетата" бяха Вандер Виейра и Иван Цветков, а Милчо Ангелов върна един гол за "акулите" в края.

Два часа преди двубоя над Бургас заваля силен дъжд, който продължи и в хода на срещата, което затрудни футболистите и до голяма степен повлия на качеството на играта. В началото двата отбора редуваха грешка след грешка, но въпреки това Ботев пропусна две добри възможности да стигне до ранен гол.

Първо в 3-ата минута Галчев центрира от фаул на далечната греда, където Рахов с летящ плонж изпрати топката встрани от целта. В 15-ата „канарчетата” организираха отлична атака по десния фланг, Дяков намери пред наказателното поле непокрития Мариян Огнянов, който обаче стреля шутира покрай лявата сглобка на вратата на Черноморец.

В следващите минути жълто-черните не развиха по най-добрия начин няколко отлични възможности за конраатака. В 36-ата минута Преслав Йорданов от домакините стреля опасно отдалеч, а топката мина на сантиметри над вратата на Стаховяк.

Ботев стигна до няколко статични положения, но не успя да ги оползотвори, а последната интересна ситуация преди почивката изработи Костадин Дяков. Той се пребори за топката, нахлу в наказателното поле, но не успя да центрира добре и така двата отбора се оттеглиха на полувремето без да си отбележат гол.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха доста по-добре втората част и успяха да изнесат и задържат играта в половината на „акулите”.

Сериозни заплахи за двете врати липсваха до 60-ата минута, в която Вандер Виейра вкара наглед от нищото. Бразилецът получи топката пред наказателното поле и с фамозен шут с левачката я заби в горния ляв ъгъл и след рикошет в напречната греда тя спря в мрежата за 0:1.

Само шест минути по-късно Иван Цветков удвои. Капитанът на жълто-черните бе изведен от Иршак зад защитата и очи в очи с вратаря го преодоля хладнокръвно за 0:2.

В 75-ата минута „канарчетата” сбъркаха при при изнасянето и позволиха на Лола да стигне лесно до опасна стрелкова позиция, но Адам Стаховяк реагира отлично на удара и закова топката. Последва далечен шут в аут на Дяков и неразбирателство между Цветков и Артур, които пропуснаха да матират разредената защита на домакините.

В 82-ата Стаховяк демонстрира висока класа, след като със страхотен рефлекс извади удар с глава отблизо на Преслав Йорданов. В 88-ата минута обаче полският страж на Ботев нямаше какво да направи след мощния удар на Милчо Ангелов, който от границата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл за 1:2. Последната възможност за гол в мача бе пропусната от Мариян Огнянов в самия край.

ЧЕРНОМОРЕЦ: Я.ГЕОРГИЕВ, ФИЛИПОВ, ДЯНКОВ, ПЕХЛИВАНОВ, СТОЯНОВ, ТРАЯНОВ, ПАЛАНКОВ, ЦОНКОВ (74-АНГЕЛОВ), ДРЯНОВ (46-БАЛДЖИЙСКИ), ЮСЕФ (46-ЛОЛА), ЙОРДАНОВ

БОТЕВ: СТАХОВЯК, РАХОВ, СПРОКЕЛ, ГРЪНЧАРОВ, АРТУР, ИРШАК, ГАЛЧЕВ, ОГНЯНОВ (90-ПАВЛОВ), ДЯКОВ (86-НЕДЕЛЕВ), ВАНДЕР (76-КОСТОВ), ЦВЕТКОВ