Победи за ЦСКА,Славия и Ботев (Пд) в 20-ия кръг на футболното първенство

Отборът на ЦСКА победи като гост Ботев (Враца) с 4:3 в мач от 20-ия кръг на футболното първенство. С гол на Марсиньо в 5-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Марсиньо бе точен от пряк свободен удар.В 11-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА на Костадин Стоянов бе отсъдена дузпа за Ботев, която Атанасов реализира за 1:1. В 18-ата минута бе отсъдена дузпа за ЦСКА за игра с ръка на Николай Маринов. Футболистът на Ботев получи червен картон. Мишел Платини бе точен за 2:1 за ЦСКА. Съдията Александър Костадинов отстрани и треньора на Ботев Антони Здравков. Специалистът реагира бурно заради червения картон на Маринов. Здравков взе картоните на четвъртия съдия и показа червен картон на рефера Костадинов, след което си тръгна. В 35-ата минута Петър Альошев с глава изравни резултата, възползвайки се от грешка в отбраната на ЦСКА. В 63-ата минута с втория си гол в мача Мишел Платини направи резултата 3:2 за ЦСКА. В 74-ата минута бе отсъдена дузпа за Ботев (Враца), за игра с ръка на Марсиньо. Капитанът на домакините Илия Илиев бе точен за 3:3. В 77-ата минута Лукас Саша направи резултата 4:3 за ЦСКА след бърза контраатака на гостите. В 83-ата минута за втори жълт картон от игра бе отстранен и Мишел Платини от ЦСКА. Отборът на Ботев (Пловдив) победи като домакин Черно море с 3:1 в мач от 20-ия кръг на футболното първенство. С голове на Тодор Неделев и Мариян Огнянов Ботев (Пловдив) поведе с 2:0. Неделев се възползва от грешка на вратаря на Черно море Китанов и откри резултата в 19-ата минута на мача. В 35-ата минута Мариян Огнянов удвои преднината на домакините. В 56-ата минута Симеон Райков направи резултата 2:1 след бърза контраатака за отбора на Черно море. В 82-ата минута Луис Педро с първия си гол с екипа на Ботев в официален мач оформи крайното 3:1 за Ботев. За Ботев това е четвърта поредна победа в първенството. Резултати на четири мача от 20-ия кръг на футболното първенство. Ботев (Пловдив) – Черно море 3:1 Етър – Локомотив (София) 2:2 Миньор (Перник) – Локомотив (Пловдив) 1:1 Славия – Пирин (Гоце Делчев) 2:0 фокус-спорт

06 април 2013   22:26