Берое и реферите нанесоха първа загуба на Ботев Пловдив

Берое нанесе първа загуба на Ботев Пловдив през пролетния полусезон, като по този начин старозагорци спечелиха за втори път през този сезон битката за Тракия. „Зелено-белите“ спечелиха с 2:1 срещу „канарчетата“ в мач от 21-я кръг на А група, който се игра на стадиона в Стара Загора пред около 9000 зрители.Берое поведе още в 4-та минута, когато Венци Христов направи добър пробив и излезе сам срещу Адам Стаховяк, след което с премерен удар го преодоля за 1:0.Берое удвои своята преднина в 16-та минута, когато Амир Саюд пусна чудесен извеждащ пас към Георги Андонов, който излезе сам срещу Стаховяк и технично го прехвърли за 2:0.Ботев Пловдив отбеляза почетен гол в срещата в 64-та минута, когато Вандер стреля от около 20 метра и прати топката в десния ъгъл на вратата на Иван Караджов, който нямаше какво да направи.
В първата минута на добавеното време бе скандалната реферска грешка,когатоТодор Неделев центрира за Станислав Костов, който вкарва топката в мрежата, но бе отсъдена несъществуваща  засада и бе отменен редовен гол на гостите.
Ботев тотално надигра домакините,които след като поведоха в резултата се дръпнаха в своята половина и бавеха играта с лежане по терена,симулации и провокации.С пропуски за гостите се отличиха Педро,Огнянов, Станислав Костов и Иван Цветков,които превърнаха Иван Караджов в герой на мача.За победата на домакините заслуга имаше и Ангел Рахов от гостите,който със слабите си изяви помогна също за победата на домакините.Със спечелените три точки Берое се изкачи на девета позиция с 25, докато Ботев Пловдив остана на пета позиция с 41 точки.

Берое Стара Загора: 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 8. Алберто Лоузейро – 88. Давид Каядо, 29. Елио Мартинс (75′ – 11. Дончо Атанасов), 71. Амир Саюд (51′ – 27. Игор Джоман), 7. Георги Андонов (к) – 10. Венцислав Христов.

Ботев Пловдив: 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 5. Бобан Грънчаров, 55. Ангел Рахов, 15. Марлон Перейра (78′ – 14. Веселин Минев), 16. Томаш Иршак (78′ – 18. Станислав Костов), 71. Борис Галчев, 9. Луис Педро, 7. Мариян Огнянов, 10. Вандер, 19. Иван Цветков (к);