Берое спечели Купата на България

Хубчев добута Левски до хикс в редовното време

Берое спечели Купата на България В зрелищен финал Берое спечели Купата на България, след като победи Левски с 6:4 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 3:3. С добрата си игра през първото полувеме заралии заслужиха не само трофея, но и правото да участват в турнира Лига Европа следващия сезон.Двубоят в Ловеч бе докаран до голов спектакъл след като Петър Хубчев все едно бе наредил възпитаниците му да щадят реномето на Левски,а за капак извади и голмайсторите си.Така се стигна до 6-те гола, червен картон, футболни страсти, високо темпо, кръв и драма видяха феновете на стадиона и пред телевизионните екрани.Двубоят започна вихрено, а до първия половин час резултатът вече бе 2:1 за Берое. Елио Мартинс откри с глава в 16-ата минута след хубаво центрирано отляво на Веселин Пенев. Даниел Димов изпусна португалеца, който отблизо вкара лесен гол във вратата на Илиев.Илиян Йорданов бързо изравни в 24-ата минута. Гари Родригес експлоадира по дясното крило и сервира на връхлитащия Йорданов, който отблизо вкара за 1:1.Отново Веселин Пенев от тъч асистира на Мартинс, който надделя срещу Йовов, стреля по диагонал и опъна мрежата в долния ляв ъгъл на Илиев за 2:1.79-ата минута, когато Георги Андонов открадна топката от Ромен Ели, надбяга с лекота французина и останал очи в очи с Илиев не сгреши за 3:1.Мачът изглеждаше решен като резултат и статукво на терена, но "сините" показаха страхотен дух и направиха подвиг. Жоао Силва почти мигновено намали на 2:3. Рамос направи добър пробив в половината на заралии, подаде към Родригес, а той от своя страна сервира топката на Силва за гол отблизо.Драмата стана пълна в 87-ата минута, когато Родригес изравни. Този път Жоао Силва върна жеста, сваляйки топката в наказателното за холандеца, който с технично докосване прехвърли Караджов за 3:3.

Още при първото изпълнение Амир Саюд стреля високо над вратата. Жоао Силва за Левски обаче също изпълни лошо от бялата точка и топката мина над горната греда.В следващия тур Иво Иванов опъна мрежата зад Илиев, докато Мюлдер по модела на първите две дузпи шутира високо над вратата.Съвсем същото след холандския десен бек направи и неговия колега в Берое Пламен Крумов. Дойде ред и на Стефан Велев да пропусне от бялата точка. Халфът стреля в горната греда и също не успя да вкара.Божидар Стойчев даде втори гол аванс за Берое с удар в средата на вратата. Станислав Ангелов обаче върна един гол с елегантен нисък удар в долния десен ъгъл.С решителното изпълнение се нагърби Елиаш, който след кратко забавяне вкара в мрежата на Илиев за крайния успех.

Финал за купата на България:
Берое - Левски 3:3
голмайстори: 1:0 Елио Мартинс 16, 1:1 Илиян Йорданов 24, 2:1 Елио Мартинс 28, 3:1 Андонов 79, 3:2 Жоао Силва 80, 3:3 Гари Родригес 87

стадион: Градски, Ловеч ;главен съдия: Цветан Кръстев
жълти картони: Борислав Стойчев, Давид Каядо, Лоузейро, Амир Саюд (Берое), Христо Йовов, Нуно Пинто (Левски)
червен картон: Христо Йовов 44 (Левски)

Берое: Иван Караджов, Пламен Крумов, Божидар Стойчев, Владимир Зафиров (93-Амир Саюд), Веселин Пенев, Елиаш да Силва, Алберто Лоузейро, Давид Каядо, Игор Джоман, Георги Андонов (85-Иво Иванов), Елио Мартинс (64-Джери Стое)

Левски: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Ромен Ели, Нуно Пинто, Стефан Велев, Христо Йовов, Илиян Йорданов (74-Жоао Силва), Владимир Гаджев (60-Кристовао Рамос), Гари Родригес, Базил де Карвальо (91-Станислав Ангелов)

дузпите:

Берое: Амир Саюд - пропуск; Иво Иванов - гол; Пламен Крумов - пропуск; Божидар Стойчев - гол; Елиаш да Силва - гол

Левски: Жоао Силва - пропуск; Дъстли Мюлдер - пропуск; Стефан Велев - пропуск; Станислав Ангелов - гол

15 май 2013   21:22