Левски на крачка от титлата,а Ботев до бронза

Локо(Сф) изпада,Черно море докосна спасителния бряг

Левски направи решителна крачка към титлата на България. "Сините" победиха по драматичен начин Лудогорец на своя стадион и минаха пред шампионите в класирането.
Победното попадение отбеляза капитанът Станислав Ангелов в последните секунди на мача. Това може би е най-ценното попадение в кариерата на Пелето. Такава дойде едва в 92-ата минута и след рикошет в крака на Мичел Бургзорг, Левски стигна до най-важния си гол през сезона в поредната драма, решена в последните секунди.

Отборът на Ботев Повдив победи тима на Ботев Враца с категоричното 5:0 в среща от 28-ия кръг в "А" група, играна на стадион "Христо Ботев"Възпитаниците на Станимир Стоилов имаха числен превес на терена близо 75 минути, след като вратарят и капитан на тима от Враца – Христо Митов, бе изгонен още в началото на срещата.

Локомотив София все повече може да се смята за пътник към "Б" група. "Железничарите" паднаха с 1:3 в гостуването си на Черноморец и само чудо може да ги спаси.

Отборът на Черно море победи тима на Локомотив Пловдив с класическото 3:0 в среща от 28-ия кръг в "А" група, играна на стадион "Тича".

18 май 2013   23:38