Левски не си повярва и загуби титлата

ЦСКА остави Локо(СФ) в А група

• Левски не си повярва и загуби на Герена титлата след равенството със Славия, Лудогорец победи Монтана с 3:0 и в крайна сметка футболната логика взе връх. Победа срещу белите правеше Левски шампион, но този път късметът обърна гръб на треньора Николай Митов и отбора му. Домакините играха добре преди почивката, вкараха гол чрез Карвальо в 33-та минута, пропуснаха още два-три. След почивката обаче потънаха в посредственост, безсилие и немощ, а връх на всичко бе автоголът на Везалов в 74-та минута.

Локомотив (София) остана в "А" група. Това стана благодарение на ЦСКА, който очаквано загуби с 2:1 гостуването си на столичните железничари, които успяха да се изравнят по точки с Ботев Вр. Врачани завършиха 1:1 като гост на Черно море, който игра феърплей и не им даде аванта. Локо е с по-добри показатели от Ботев в мачовете помежду им и така избегна изпадането. Иначе Локомотив поведе с два бързи гола до 30-та минута, реализирани от  Искрен Писаров и Димитър Илиев. В 73-та минута юношата на армейците Григор Долапчиев оформи крайното 2:1 за столичните железничари. В тази среща ЦСКА игра с куп юноши и резерви. В титулярния състав място намериха Богомил Христов и Васил Попов, а след почивката се появиха Долапчиев, Стоянов и Чорбаджийски. Други резултати от последния кръг в А група: Берое - Миньор 1:0, Черноморец - Литекс 0:0, Ботев - Етър 3:0 сл.

26 май 2013   20:44