Ботев Пловдив победи Левски с 2:1

Ботев Пловдив победи Левски с 2:1 в много интересен мач от 1-ия кръг на "А" група. Публиката на стадиона в Пловдив, която бе съставена само от фенове на домакините, видя красиви голове, обрат, червен и още много жълти картони, хубави отигравания и много борба по терена."Сините" фенове не влязоха на стадиона заради бойкот, а на трибуната за гости бе опънат плакат с надпис "Срам ни е да ви гледаме" и бяха оставени два плаката с образите на Гунди и Котков.Левски започна шеметно и в 6-ата минута откри чрез Гари Родригес.Гари обаче се превърна от герой в грешник в 36-ата минута, когато събори при спряна игра Веселин Минев. За това си действие Родригес получи червен картон.Логичното се случи в 57-ата минута и домакините изравниха. Тодор Неделев развинти Вутов и Пинто, после остави на място и Старокин, за да преодолее от малък ъгъл с последното си докосване и вратарят Пламен Илиев.Резервата Валери Домовчийски удари гредата на Илиев след час игра, а след това направи и втори пропуск, изведен сам срещу вратаря.Безпощаден пред гола обаче се оказа Тодор Неделев. В 75-ата минута той получи хубав извеждащ пас от Христов и от движение с воле хвърли трибуните в екстаз.