Литекс изпревари Ботев Пловдив и ЦСКА след победа над Берое

Литекс победи като гост Берое в последния мач от 11-ия кръг на "А" група. Ловчанлии спечелиха с 3:2 и отново са втори във временното класиране, изпреварвайки Ботев Пловдив и ЦСКА. Петър Златинов от фаул матира Иван Караджов още в 5-ата минута. Звездата на домакините Венци Христов обаче вкара от много малък ъгъл за 1:1 в 28-ата минута. Литекс отговори само 7 минути по-късно, когато Симеон Славчев бе намерен непокрит и отблизо направи 2:1. Младокът се разписа и в началото на втората част с удар под плонжа на Караджов. Елио Мартинс върна един гол за Берое в 83-ата минута, но домакините нямаха силата да запишат нещо повече от достойна загуба в този двубой.Литекс спечели за първи път в Стара Загора от 11 години насам. Първенство на България, среща от 11-ия кръг в "А" група: Берое - Литекс 2:3 (1:2) голмайстори: 0:1 Петър Златинов 5, 1:1 Венцислав Христов 25, 1:2 Симеон Славчев 35, 1:3 Симеон Славчев 51, 2:3 Елио Мартинс 83 стадион: "Берое"зрители: 1200 главен съдия: Георги Йорданов (Габрово) жълти картони: Симеон Славчев, Евгени Александров (Литекс) Берое: Иван Караджов, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Игор Джоман, Здравко Илиев (56- Иван Горанов), Георги Динков (70- Елио Мартинс), Евандро Ронкато (77- Атанас Зехиров), Давид Каядо, Венцислав Христов Литекс: Евгени Александров, Страхил Попов, Николай Бодуров, Илия Миланов, Васил Божиков, Момчил Цветанов (69- Ванжер да Силва), Симеон Славчев, Александър Цветков, Армандо Ваюши, Джордан Уилмар Хил (90+1- Мирослав Манолов), Петър Златинов (79- Юрген Джазула)

30 септември 2013   22:49