Ботев победи в пловдивското дерби в София

Ботев записа втора победа през сезона в пловдивското дерби. „Канарчетата” направиха късен обрат срещу Локомотив от 0:1 и триумфираха с 2:1 пред около 8 хиляди зрители на стадион „Васил Левски” в мача от 27-я плейофен кръг на А група. Двубоят се игра в София, защото Ботев е наказан с лишаване от домакинство. Мачът бе равностоен, а футболните достойнства липсваха. Локомотив Пловдив поведе в резултата с гол на Здравко Лазаров в 59-та минута, но след попадения на Юнес Хамза в 84-та и Иван Цветков в 87-та Ботев стигна до победата.След последния съдийски сигнал на Николай Йорданов се стигна Аласан Н’Дайе търсеше спречкване с Вандер Виейра, а двамата бяха разтървани от съотборниците си.След победата Ботев остава на четвърто място с 49 точки, а Локомотив Пловдив запазва петата позиция с 45 точки.
Ботев – Локомотив Пловдив 2:1
Ботев: 1 Адам Стаховяк, 11 Йордан Христов (к), 4 Серджан Лукин, 83 Сивард Спрокел, 14 Веселин Минев - 7 Мариян Огнянов (65' - 8 Алесандру Куртеан), 88 Георги Сърмов, 17 Абел Анисе, 22 Ромарио Кортзорг (46' - 10 Вандер Виейра) - 3 Феребори Доре (76' - 19 Иван Цветков), 9 Юнес Хамза
Старши треньор: Станимир Стоилов
Локомотив Пловдив: 12 Йордан Господинов, 30 Йордан Тодоров, 18 Асен Георгиев, 33 Александър Тунчев, 87 Диего Фераресо - 42 Хамед Намуши (89' - 45 Жозеф Мендес), 22 Аласан Н’Дайе - 91 Крис Гади, 77 Здравко Лазаров (к) (68' - 7 Спас Делев), 20 Тижани Белаид (79' - 10 Александър Якимов) - 11 Мартин Камбуров
Старши треньор: Александър Станков
Съдия: Николай ЙордановЖълти картони: Доре, Хамза, Цветков (Ботев); Тодоров, Н'Дайе, Белаид (Локомотив Пловдив)

16 март 2014   20:57