Левски победи Черно море с 1:0

Левски записа трета поредна победа и в същото време нанесе първа загуба на Черно море в първата седмица. „Сините“ се наложиха с минималното 1:0 при домакинството си на „моряците“ от 31-я плейофен кръг на А група, който се игра на стадион „Георги Аспарухов“. Победният гол в мача бе дело на Даниел Димов в 17-та минута, когато Даниел Димов стреля от около 23 метра и изпрати топката в горния ляв ъгъл на врата на Китанов.Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа в 28-та минута, когато Валери Домовчийски падна в наказателното поле на Левски след съприкосновение с Горан Блажевич, но Христо Ристосков прецени, че няма основание да покаже бялата точка.Бакари си изкара глупав жълт картон в 41-та минута и ще пропусне следващите три мача на Черно море заради натрупани картони.Левски остава на пето място с 53 точки, докато Черно море е на шеста позиция с 49 точки.
Левски: 1. Блажевич, 71. Крумов, 3. Белаид, 17. Чмовш, 6. Старокин, 45. Гаджев (Ангелов 60'), 25. Д. Димов, 32. Р. Цонев (Бастос 66'), 28. Рамос, 22. Мисяк, 10. Божинов (Макриев 70')
Черно море: 33. Китанов, 25. Александров, 91. Атанасов, 5. Станчев, 4. Венков, 3. Георгиев, 8. Бергонси, 20. Окоро (Д. Атанасов 71'), 14. Божилов (к), 9. Бакари, 11. Домовчийски (Коконов 67')

06 април 2014   21:12