Ботев победи Локо София с 3:1 в първия полуфинал за Купата на България

Отборът на Ботев записа победа с 3:1 срещу гостуващия тим на Локомотив София в първи полуфинален мач за Купата на България. Канарчетата взеха аванс от три гола, след като Феребори Доре откри преди почивката, а Луис Педро и автогол на Александър Бранеков през второто полувреме направиха преднината на Ботев класическа, но самия край на срещата Иво Иванов намали резултата. Жълто- черните доминираха през цялото време на двубоя, а гостите се бранеха с всички сили, разчитайки на контраатаки.Преднина на Ботев даде Доре, който отбеляза страхотен гол във вратата на Митрев. Вандер намери Хамза, той с едно докосване намери Доре и последният прониза мрежата на Локо Сф. Минута преди края на първото полувреме Доре вкара за втори път в мрежата, но голът бе отменен заради несъществуваща засада.Второто попадение за пловдивчани отбеляза влезлият на смяна Луис Педро. Той бе намерен отлично от Хамза и се разписа във вратата на Митрев само минут=а след като бе влязъл на терена. Голът за класическото 3:0 пък бе записан на сметката Бранеков. След центриране на Хамза в паниката Бранеков засече топката в собствената мрежа.Щастливи от развоя на двубоя канарчетата се поотпуснаха и минути преди края на срещата допуснаха гол във вратата си. След самостоятелен пробив Иво Иванов вкара в мрежата на Стаховяк за 3:1.Така Ботев ще гостува на Локо Сф за реванша след седмица с 2 гола преднина.
"БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:11:0 Феребори Доре (38), 2:0 Луис Педро (72), 3:0 Александър Бранеков (85-автогол), 3:1 Иво Иванов (88)
Ботев (Пловдив):1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 4.Серджан Лукин, 83.Сивард Спрокел, 14.Веселин Минев, 8.Алесандру Куртеан (55 - 7.Мариян Огнянов), 17.Абел Анисе, 16.Томаш Иршак, 9.Юнес Хамза, 3.Феребори Доре, 10.Вандер Виейра (69 - 15.Луис Педро)
Локомотив (Сф): 1.Божидар Митрев, 5.Марко Ранджелович, 6.Александър Бранеков, 8.Румен Трифонов, 69.Елтон дос Рейс, 16.Камен Хаджиев, 26.Иво Иванов, 33.Евертон Джилио Том, 28.Маркиньос, 19.Даниел Генов (80 - 7.Искрен Писаров), 14.Димитър Илиев

База на "Ботев" в Коматево
Съдия: Станислав ТодоровЖълти картони: Веселин Минев, Абел Анисе (Ботев Пловдив); Маркиньос, Камен Хаджиев, Иво Иванов (Локомотив София)

16 април 2014   23:23