Анти фенове на Локомотив поругаха Великден и пловдивското дерби

Съдията Георги Кабаков прекрати в 42-ата минута мача  между Локо (Пд) и Ботев на "Лаута", заради многото бомбички, които хвърлиха феновете на домакините. В 5-ата минута играта бе временно спряна от главния съдия Георги Кабаков заради бурни фенски страсти по трибуните. Привържениците на Локомотив изстреляха значително количество бомбички и пуснаха няколко димки, а това доведе до 4-минутна пауза.В 12-ата минута Вандер проби от дясно, преодоля Ангел Йошев и комбинира с Мариан Огнянов. Бившият играч на Левски стреля, а това принуди Данчо Тодоров да чисти от голлинията. Абел Анисе опита добавка от воле, но Здравко Лазаров се намеси самоотвержено.В 20-ата минута Виера центрира от дясно, Ангел Грънчов не се намеси добре, а това позволи на Юнес Хамза да остане на чиста позиция. Нападателят на Ботев обаче като чели не очакваше този подарък и не успя да се възползва. При втората серия бомбички при резултат 0:0, пиротехническо средство падна до Сърджан Лукин, а той се строполи на терена. След консултации продължили повече от 10 минути арбитирът все пак взе решение футболното дерби да не се играе.
Локомотив със сигурност ще загуби двубоя служебно с 0:3, защото това е поредно провинение на тима. По правилник тимът може да бъде наказан с 3 срещи с лишаване от домакинство и глоба в размер на 15 000 лева.Има вероятност тимът да бъде наказан сериозно и за расизъм. След като на стадиона бяха хвърляни и банани по чуждестранните играчи на Ботев. А съдията Георги Кабаков предаде един от бананите на делегата на срещата.Локомотив Пд вече е бил наказван три пъти през сезона заради инциденти със своите фенове. В седмия кръг от шампионата пловдивчани играят без публика миналия август на „Лаута“ срещу Локо Сф. Причината е бой между феновете на Локо Пд и тези на Нефтохимик при гостуването на тима в Бургас.В края на октомври 2013 г. Локо Пд за втори път е наказан да домакинства без публика, след като в мача с ЦСКА е ударен полицай. Смърфовете изтърпяват наказанието си срещу Левски.На 26 февруари тази година Локо Пд вече бе принуден да играе на неутрален терен в Любимец срещу Черноморец, след като отборът този път е наказан с лишаване от домакинство, отново заради хвърлени многобройни предмети в предходния мач.
Инцидентът днес на пловдивското дерби вече е четвъртият за Локо Пд през този сезон и става дума за рецидив.
Локо Пд: Акалски, Тодоров, Грънчов, Тунчев, Йошев, Н'Дайе, Диего, Лазаров(Кики), Гади, Камбуров, Делев
Ботев: Стаховяк, Христов, Лукин, Бенга, Минев, Сърмов, Анисе, Огнянов, Виера, Хамза, Ромарио
Главен съдия: Георги Кабаков

20 април 2014   14:51