Ботев победи Левски с 2:0

Ботев победи Левски с 2:0 и почти си осигури участие в Лига Европа това лято. Канарчетата са финалисти за Купата и при всеки изход от двубоя с Лудогорец, те ще могат да участват във втория по значимост турнир на Стария континент. С днешния си успех жълто-черните отказаха сините от челната тройка. За тима от Подуяне пък това бе 13-о поражение в сезона, в който навършна 100 години.Домакините нанесоха своя удар в края на двете полувремена, когато паднаха головете на Александру Куртеан и Иван Цветков. Първата част ще се запомни главно с грубите влизания на играчите и липса на чисти положения. В 42-ата минута обаче Куртеан се възползва от колективна грешка на синята защита и откри. Преди това Юнес Хамза бе изведен сам срещу вратаря Блажевич, но се замота, след което румънецът с отмерен шут опъна мрежата на гостите.
Ботев“: 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 4.Сърджан Лукин, 83.Сивард Спрокел, 14.Веселин Минев, 17.Абел Анисе, 16.Томаш Иршак, 8.Александру Куртеан (77 - 7.Мариян Огнянов), 9.Юнес Хамза (85 - 19.Иван Цветков), 3.Феребори Доре, 10.Вандер Виейра (61 - 22.Ромарио)
„Левски“: 1.Горан Блажевич, 71.Пламен Крумов, 2.Дъстли Мулдер, 25.Даниел Димов, 14.Мики Орачев (34 - 40.Рикардо Нунеш), 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 59.Ларсен Туре (65 - 10.Валери Божинов), 21.Радослав Цонев, 22.Владислав Мисяк, 9.Цветан Генков (78 - 7.Димитър Макриев)
Съдия: Цветан КръстевЖълти картони: Сивард Спрокел, Веселин Минев ("Ботев" Пловдив); Даниел Димов, Ларсен Туре, Орлин Старокин, Пламен Крумов, Рикардо Нунеш ("Левски")

26 април 2014   22:34