Левски приземи Лудогорец

Левски започна доста вихрено двубоят си срещу Лудогорец и още в 6 минута игра Левски поведе в резултата след гол на Мигел Бедоя след комична изява на Владислав Стоянов.Страхливия рефер Георги Кабаков се опита бурзо да върне гостите в мача които получиха  право да изпълнят дузпа след падане на Роман Безяк получи. Дузпата бе реализирана от Козмин Моци, който бе точен за 1:1, а след това тръгна да дразни феновете на Левски.Малко след това Георги Сърмов с топовен изстрел отново изведе сините напред 2:1.Между двата гола Владимир Гаджев извърши грубо нарушение за червен картон ,който бе спестен от Кабаков.8 минути по-късно Левски вкара трети гол чрез Мигел Бедоя, който пое спокойно и хладнокръвно изработи второто попадение в сметката си в срещата и направи 3:1.Страстите се разгорещиха  в 42-ата минута когато замъгленият от оферти Жуниор Кайсара избута Веско Минев и бе изгонен с червен картон. Той се ядоса още повече бразилеца и тръгна да рита още един противник.През второто полувреме Лудогорец намали на 2:3 с гол на Вандерсон за 2:3.В даденото от съдията продължение Ангуло отправи мощен удар, който срещна напречната греда, а Левски също завърши мача с 10 души, след като Наджип Амари се травмира и напусна игра в последните секунди, а Левски бе изчерпал правото си на смени.В класирането Левски е на второ място с 19 точки, а Лудогорец е трети с 18.

ЛЕВСКИ" - ЛУДОГОРЕЦ 3:2
1:0 Mигел Бедоя (6), 1:1 Козмин Моци (16), 2:1 Георги Сърмов (27), 3:1 Мигел Бедоя (37), 3:2 Вандерсон (78)

"ЛЕВСКИ": 32.Пламен Илиев, 71.Пламен Крумов , 5.Борислав Стойчев , 3.Аймен Белаид , 14.Веселин Минев , 8.Георги Сърмов  (35-Наджиб Амари ), 45.Владимир Гаджев, 11.Луис Педро, 10.Mигел Бедоя  (85 -Стефан Велев), 7.Роман Прохазка , 20.Антонио Аниете (72 -.Валери Домовчийски )

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара , 27.Козмин Моци , 15.Александър Александров, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков , 12.Абел Анисе  ( 8.Фабио Ешпиньо), 7.Михаил Александров (46-.Браян Ангуло), 17.Даниел Абало , 84.Марселиньо (73-Вандерсон ), 9.Роман Безяк