Левски нокаутира Ботев в емоционален мач на Коматево

Левски спря серията от три поредни победи на Ботев (Пд), надигравяйки "канарчетата" с 3:0 в напрегнат и емоционален мач от 16-я кръг на А група.Така "сините" спечелиха своеобразната битка за 4-то място, като вече имат актив от 27т., изравнявайки се с отбора на Берое.След тази загуба Ботев(Пд) остава с 24т. и вече е на 7-а позиция.И двамата треньори заложиха на атакуващата формация 4-2-3-1.Атаката на домакинтие бе водена от бившите фуболисти на "сините" Иван Цветков и Мариян Огнянов, а за тях бе новоизгрялата звезда на родния футбол Цветелин Чунчуков.В нападението на Левски също присъстваше име, минало и през двата отбора - Валери Домовчийски, а зад него оперираха двамата испанци Мигел Бедоя и Антонио Анието.

Мачът на базата в "Коматево" започна равностойно, като първият по-добър шанс се откри пред домакините в 8'.Тогава Венци Христов нахлу отдясно, опита да центрира, но топката се отби в крак на "син" защитник и отново попадна в играча на Ботев.Падайки, той стреля, но намиращият се в страхотна форма, в последните няколко мача вратар на Левски, Пламен Илиев умело спаси.В 25' Валери Домовчийски отбеляза гол, който, за съжаление на гостите, бе отменен, поради съмнения за засада.На повторението обаче се видя, че такава нямаше.Като цяло първата част не предложи много интересни положения, като най-любопитните моменти се създаваха с думи, а не с футболни качества.Въпреки динамичното начало, играта често с накъсваше, поради честите нарушения по терена.И както е по традиция у нас, съдията пак зае ролята на основен герой.При първото по-напечено положение футболистите и на двата отбора неконтролируемо се нахвърляха върху главния рефер.Това излишно напрягаше обстановката на игрището, което до голяма степен обезличи усилията на футболистите през първата част.В края на полувремето дойде и решителният момент в мача, при който, вече имащият един жълт картон Божидар Васев, опъна фланелката на, отксъващия се сам срещу вратаря, Мигел Бедоя и логично бе изгонен.

След почивакта Георги Иванов видя открилия се шанс пред неговия отбор и пусна в игра атакуващото ляво крило Луис Педро.Само след 7 минути на терена обаче бившият играч на "канарчетата" вдигна високо крака, срещу вече хваналия топката в ръце Адам Стаховяк.Въпреки претенциите на гостите главният рефер на двубоя прецени, че тази интеревенция застрашава здравето на вратаря и изравни силите на терена, гонейки Педро с директен червен картон.

Това обаче не смути отбора на Левски, който показа характер и все пак успя да намери пролука в уморената вече защита на домакините.След центриране в наказателното поле на Йордан Минев, топката по интересен начин попадна във Валери Домовчийски.Той шутира, но не успя да намери вратата, а притичалия отдясно Роман Прохазка с безпощаден удар откри резултата в 64'.

Това не отказа домакините, които опитаха да изравнят, но удари на Огнянов и Чунчуков попаднаха право в ръцете на Пламен Илиев.Въпреки че след гола Левски се прибра в своето наказалтелно поле, "синтите" не спираха да търсят празните пространства в защитата на Ботев(Пд) при контраатаки.Именно при една подобна ситуация в 79' Левски хвана неподговен ариергарда на "канарчетата" и след акция отдясно на Прохазка, топката намери Георги Сърмов, които с туповен удар скъса мрежата на Стаховяк за 2:0

До края Левски напълно взе контрола върху срещата.В 88', при още една стойностна атака на "сините", коженото кълбо мина през Прохазка, след което влезлият преди минути Божидар Краев пое и стреля, но вратарят на домакините изби встрани.На точното място обаче бе Мигел Бедоя, който заби последния пирон в ковчега на пловдивчани, оформяйки крайното 3:0

Ботев ПД: Стаховяк, Васев(чк), Инез, Христов, Балтанов, Иршак(Гамаков), Огнянов(Колев), Цветанов, Цветков, Чунчуков

Левски: Илиев, Белаид, Минев, Стойчев, Крумов, Димов, Сърмов, Прохазка, Бедоя, Аниете(Краев), Домовчийски(Велев), (Педро(чк))

<< върни се назад За връзка с Бюлент Мюмюнов     23 ноември 2014   14:57