Оранжево син картел направи Левски шампион !

След изключителна драма за българските стандарти Левски стана шампион на България за 26-и път в своята история. "Сините" завършиха 1:1 срещу Миньор на стадион "Георги Аспарухов", като дори губеха в резултата, но прекият конкурент и вечен съперник ЦСКА загуби с 0:1 от Литекс, след като попадение на "червените" бе отменено в 93-ата минута и остана на три точки зад лидера. Левски има 68 точки кръг преди края и е недостижим, след като "червените" имат 65, но директните двубой са в полза на "сините". Така тимът на Емил Велев детронира ЦСКА, който остава рекордьор по титли на страната с 31. С гол на Владимир Гаджев отборът на Левски изравни за 1:1 срещу "чуковете" в 74-ата минута. Малко по-рано нападателят на перничани Костадин Хазуров попари стадион "Георги Аспарухов". С негово попадение в 51-ата минута перничани поведоха. Това бе едва трето му попадение за сезона. ЦСКА окончателно сдаде титлата на България, след като червените загубиха с 0:1 гостуването си на Литекс в Ловеч. Единственото попадение в двубоя вкара Дока в 16-та минута след диагонален удар отляво по земя и груба грешка на армейския страж Ивайло Петров.Все пак, в даденото от рефера Станислав Тодоров продължение армейците вкараха гол чрез Иван Иванов, но той бе отменен след много спорна засада. Ако попадението бе зачетено, червените щяха да запазят шансове за титлата при победа в следващия кръг срещу Локо Мз и загуба на Левски в Благоевград.

Левски - Миньор (Перник) - 1:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Костадин Хазуров 51, 1:1 Владимир Гаджев 74
главен съдия: Асен Николов
жълти картони: Виктор Генев, Веселин Минев, Дарко Тасевски (Левски); Иван Чворович, Румен Трифонов, Костадин Хазуров, Пламен Крумов, Костадин Марков (Миньор)
стадион "Георги Аспарухов"-зрители: 10 000

Левски: Георги Петков, Живко Миланов, Веселин Минев, Виктор Генев, Юсеф Рабех, Лъчезар Балтанов (46-Рашид Тиберканин), Владимир Гаджев, Дарко Тасевски, Христо Йовов (64-Жоазиньо), Зе Соарес, Георги Христов (90-Иван Цачев)
Миньор: Иван Чворович, Васил Божиков, Николай Дюлгеров, Румен Трифонов, Ивайло Цветков, Пламен Крумов (85-Станислав Руменов), Костадин Хазуров, Горан Янкович (73-Димитър Мутафов), Христо Господинов (61-Петър Петров), Семет Ашимов, Костадин Марков

Литекс- ЦСКА 1:0 (0:0)