Черноморец сдаде първото място на Литекс,а Черно море победи Локомотив (София) с 4:2

Берое спечели Дербито на Тракия, след 3:1 над Ботев (Пловдив)

Черноморец сдаде първото място на Литекс,а Черно море победи Локомотив (София) с 4:2 Черноморец сдаде първото място в "А" група на Литекс след като в дербито на кръга ловчанлии победиха "акулите" с 2:1 като гости, в най-лудия мач от началото на сезона. Литекс откри резултата в 18-ата минута, а в 25-ата Черноморец изравни. "Акулите" имаха пълно превъзходство след това, докато не се стигна до началото на второто полувреме.След една жестока съдийска грешка гостите успяха да поведат, а други дребни грешки на Спасов изнервиха до краен предел атмосферата, Литекс започна да се търкаля по терена за щяло и нещяло и в един момент момчетата на Балъков загубиха контрол на нервите си и почнаха със секирите. Стигна се до там, че домакините завършиха мача с девет души, от трибуните летяха всякакви възможни предмети, а единият страничен рефер се бе изтеглил навътре в терена, за да не отнесе някоя бутилка.Сливен бе надигран като гост от Спортист (Своге) с 1:0.
Черно море победи Локомотив (София) с 4:2 във Варна, като двата тима изиграха един изключително интересен и резултатен двубой.
Берое успя да спечели Дербито на Тракия, след като надделя над Ботев (Пловдив) с 3:1 в мач от 12-ия кръг на "А" група.

Гостите обаче първи поведоха в резултата, след като Дзанолети преодоля вратаря на старозагорци Пейков още в 8-ата минута за 0:1.

Отговорът на заралии бе светкавичен - в 12-ата минута Пепи Димитров центрира и Георги Андонов изравни резултата - 1:1. Искрен Писаров раздвижи още повече играта на домакините и именно той направи 2:1 за старозагорци, използвайки неразбиирателство между вратаря Бриньоли и защитниците на Ботев.В 64-ата минута пък отново Писаров бе главно действащо лице, след като бе фаулиран в наказателното поле на "канарчетата" и от бялата точка Георги Андонов без проблеми направи 3:1, оформяйки крайния резултат в полза на Берое.

4:2 Дафчев (91)

Черно море: Пиргов, Домакинов (83, Кублибали), Александров (60, Дяков), М. Лазаров, Бачев, Борносузов, Петков, Георгиев (90, Колев), Маркес, Илиев, Манолов

Локо (София): Галев, Бандаловски, Савич, Добрев, Пасков, Шпишич, Иванов (46, Дафчев), Дяков, Митев (62, Атанасов), Балдовалиев (77, Йорданов), Камбуров

Черноморец - Литекс 1:2

0:1 Нифлор (18)
1:1 Фернандес (25)
1:2 Янев (56)

Черноморец: Борел, Зайц, Дянков, Терзиев, Стоимирович, Цонков, Марсио Нуньо, Гонзалес, Тошев, Фернандес, Карбони

Литекс: Голубович, Кишишев, Барт, Николов, Занев, Йеленкович, Сандриньо, Том, Янев, Дока, Нифлор

Спортист (Своге) - Сливен 1:0
1:0 Цветков (66)

Спортист (Своге): Кючуков, Василев (53, Цветков), Младенов, Димитров, Тодоров, Димов, Коруджиев (55, Борисов), Илиев, Дениран, Симов (46, Семерджиев), Антонов

Сливен: Георгиев, Динев, Ковачев, Янев, Ямуков, Киков, Петров, Илиев (69, Марков), Миндев, Хри стов, Тонев