Левски с хикс срещу Черно море , Славия срещу Черноморец

Левски с хикс срещу Черно море , Славия срещу Черноморец Отборът на Левски завърши наравно 1:1 срещу Черно море във Варна. Попаденията в мача бяха дело на Георги Божилов в 18-ата и Владимир Гаджев в 83-ата минута. По този начин сините съкратиха разликата с тима на Локомотив София, който днес загуби катастрофално от ЦСКА с 5:1 на една точка и два кръга преди края на първенството имат голям шанс да изпреварят столичните железничари в борбата за Лига Европа, предвид по-лесната програма. До края на първенството Левски гостува на Монтана и в последния кръг приема Сливен. Локомотив София пък в следващия кръг е домакин на Черноморец и след това им предстои тежко гостуване на борещия се да не изпадне Локомотив Пловдив.

Срещата започна с натиск на Черноморец и още в деветата минута бразилският защитник Габриел Фернандо Атз откри резултата. В 24-ата минута пък Ектор Гонсалес удвои и изглеждаше, че домакините ще вземат трите точки. В 36-ата минута обаче Тодор Колев бе точен от бялата точка, след като реферът Радан Мирянов отсъди наказателен удар в полза на Славия за нарушение именно срещу "белия" нападател. В 43-ата минута Николай Вълев - Гонзо засече центриране на Галин Иванов и направи 2:2.Отборът на Славия показа голям спортен дух, след като макар и с числено намален състав момчетата на Велислав Вуцов успяха да удържат равенство 2:2 на Черноморец на стадион "Лазур" в Бургас, където днес се стекоха 10 хиляди привърженици. Славистите се върнаха в мача, след като изоставаха в резултата с 0:2, а червените картони на Борислав Георгиев - Бобъра (63) и Николай Дюлгеров (83) оставиха столичани с девет души на терена.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛЕВСКИ 1:1
1:0 Божилов (18), 1:1 Гаджев (83)

Черно море: 26.Илко Пиргов, 15.Александър Александров, 6.Танко Дяков, 25.Александър С. Александров, 4.Радослав Бачев, 10.Даниел Димов, 3.Адемар (90 - Лазаров), 77.Йордан Юруков (65 - Румен Николов), 7.Станислав Стоянов, 8.Атанас Борносузов, 14.Георги Божилов (38 - Т. Колев)

Левски: 1.Георги Петков, 21.Петер Петраш, 55.Йордан Милиев, 15.Шахиб Бензукан, 14.Веселин Минев, 27.Седрик Бардон (46 - Александър Александров), 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 32.Димитър Телкийски (71 - Жоазиньо), 9.Мирослав Антонов, 24.Николай Димитров

Стадион: “Тича”
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Бачев, Дяков, Колев (Ч), Бардон, Ал. Александров, Минев, Йовов (Л)

Черноморец - Славия 2:2