Ботев загуби от Локомотив с 1:2,фенове се бият след края на срещата

Ботев загуби от Локомотив с 1:2,фенове се бият след края на срещата Отборът на Ботев Пд допусна първо поражение в летните си контроли. „Канарчетата” загубиха в Септември от местния Локомотив с 1:2.„Жълто-черните” победиха същия съперник точно преди седмица с 2:0, но сега допуснаха обрат в заключителната част на мача. Ботев поведе с гол на Иван Площаков в 39-ата минута, а домакините вкараха два голав продължението на редовното време чрез Спасов и Банев. Играчите от Септември играха доста грубо и контузихаИван Танчовски, сменен още в началото на мача, и Илиян Енчев. Реферът вдигна 2 червени картона, по един за двата тима.
Дебют за Ботев направиха дошлите на проби Ридван Хадживейзула и синът на Дончо Донев – Роналд. Най-силно впечатление обаче, остави друг дебютант – Илиян Христов, който Ботев привлече от Пирин (ГД). 17-годишното крило направи няколко образцови пробива и изкара червения картон за домакините. След края на срещата група от около 40 привърженици на домакините от ромски произход започнаха да мятат предмети по пловдивската публика,което предизвика спречкване между двете агитки. Екшънът продължи около 10 минути извън стадиона. А полицията с дежурните си екипи бързо овладя ситуацията.Междувременно стана ясно, че следващата контрола на Ботев, която трябваше да е в петък срещу Пирин Разлог в Белица, пропада.Вместо това „канарчетата” ще гостуват на Хебър в Пазарджик. Двубояте в петък от 18 часа.
Съставът на Ботев Пд: Николов, Фанев, Рахов, Вл. Байрев, Миленов, Караматев, Танчовски, Костадинов, Хаджифезула, Д. Байрев, Площаков (Стоичков, Енчев, Иванов, Кемалов, Гуджев, Василев, Христов, Донев)