Локомотив с победа в Монтана, Генков с гол и червен картон

Локомотив с победа в Монтана, Генков с гол и червен картон Столичният Локомотив спечели гостуването си на Монтана с минималното 1:0, в мач от първия кръг на новия сезон в „А” група. Софиянци поведоха след точно час игра, след попадение на голмайстора си Цветан Генков. Той се разписа след като бе оставен лице в лице с вратаря на домакините от Искрен Писаров и не сгреши. Единственият пропуск пред една от двете врати, през първата част, дойде 10 минути преди края на полувремето, когато отново Цветан Генков не успя да се възползва от добро извеждащо подаване. Десет минути преди края, за няколко поредни оспорвания на решения на съдията Ахмед Ахмед, голмайсторът за Локомотив – Генков бе изгонен от терена. Съдбата му сподели и помощник-треньорът на столичани, който бе помолен от съдията да напусне резервната скамейка.
Двубоят се играе на стадион „Огоста”.
Преди началото Локомотив бе в серия от 7 шампионатни мача без победа, докато Монтана никога не бе започвал със загуба.

Ето и избраниците на двамата треньори:

Монтана: Иванов, Мечечиев, Жеков, Трифонов, Фиданин, Гаджев, Илиев, Мичев, Едуардо, Антонов, Чипилов

Локомотив (София): Пейков, Димитров, Савич, Атанасов, Лахчев, Горанов, Дяков, Асамоа, Атанасов, Генков, Писаров

Бутилки и камъни запратени към щаба на Локомотив, след края на мача с Монтана
Веднага след последния съдийски сигнал на срещата от първия кръг на новия сезон в „А” група, между отборите на Монтана и Локомотив (Сф), играна на стадион „Огоста”, привържениците на домакините запратиха различни предмети, сред които бутилки и камъни, към резервната скамейка на гостите от столицата.
За щастие до сериозен инцидент не се стигна.

Мненията:

ЛОКОМОТИВ

Димитър Васев: Важността на мача бе причина за грубите нарушения
Треньорът на столичния Локомотив – Димитър Васев заяви, че спечелената от тима му точка, по време на гостуването на Монтана, в първия кръг на шампионата в „А” група (1:0) може да се окаже много важна за по-нататъшното развитие на надпреварата в първенството.
„Доволен съм от победата и това е нещо съвсем естествено. Натрупа се много излишна отрицателна енергия, поради важността на първия мач, като според мен това бе и причината за грубата и на моменти слаба игра”, коментира Васев.

Румен Горанов: Съдията донякъде се справи, донякъде не
Състезателят на Локомотив (София) – Румен Горанов коментира за „Ринг”, че е доволен от факта, че тимът му спечели първия си мач от новото първенство на страната по футбол.
„Най-важното е, че започваме с победа новия сезон. На моменти мачът бе много груб. Съдията донякъде се справи, но донякъде не. Поисках обяснение от него за червения картон и той ми каза, че са си разменили някакви реплики. Жалко е, че Цветан няма да играе срещу Левски”, отбеляза Горанов.

МОНТАНА

Атанас Джамбазки: В края имаше чиста дузпа за нас
Наставникът на Монтана – Атанас Джамбазки коментира пред камерите на телевизия „Ринг”, че не е останал доволен от ръководството на двубоя с Локомотив (Сф) (0:1), от страна на съдията на мача Ахмед Ахмед.
„При гола на Локомотив имаше нарушение, а в същото време се дадоха някои засади, които можеше и да не се дадат. Няма как да сме доволни, когато дузпите са за нас не се свирят, а за другите всичко се дава. Имаше дузпа за нас в края. Но загубихме. Това е. Не можем да променим случилото се”, недоволен бе Джамбазки.

Атанас Чепилов: Играхме доста добре
Футболистът на Монтана – Атанас Чепилов коментира за „Ринг”, че е доволен от играта на тима си, въпреки регистрираната загуба от Локомотив (София) с 0:1, на старта на новия шампионат в „А” група.
„В по-голямата част от времето играхме много добре. Не бях близо до ситуацията с червения картон и не желая да обсъждам какво се случи. Локомотив отбеляза, без да има сериозни положения, но така е понякога във футбола”, коментира Чепилов.

02 август 2010   11:05