Ботев победи с 3:1 Сокол Марково за купата на България

Ботев победи с 3:1 Сокол Марково за купата на България Ботев Пловдив победи с 3:1 като гости четвъртодивизионния Сокол Марково в двубой от турнира за купата на България и премина в следващия кръг.Попаденията за „жълто-черните” реализираха Ридван Хаджифейзула, Атанас Курдов и Красимир Кръстев. Почетното попадение за домакините отбеляза по-големият брат на Наско, Евгени Курдов. Ботев не се представи особено впечатляващо, но въпреки това доминираше през цялото време. Резултатът бе открит чак в 38-та минута, когато Уджев изведе зад гърба на зашитата Ридван Хаджифейзула и той с левия крак стреля покрай вратаря за 0:1.Второто полувреме започна с уникален пропуск на Сокол, след като Евгени Курдов центрира отдясно, а Николай Петров не уцели добре топката на два метра от опразнената врата. Наско Курдов направи резултата 0:2 в 59-та минута, след като довкара рикоширала в гредата топка. Домакините се върнаха в мача четвърт час преди края след гол с глава на Евгени Курдов, а крайното 1:3 оформи влезлият като резерва Краси Кръстев с прехвърлящ удар в 84-та минута,видя пратеник на гонг.В следващия кръг Ботев Пловдив ще се изправи срещу друг четвъртодивизионен клуб Тракия Стамболийски.

Сокол - Ботев 1:3

0:1 Хаджифейзула (38), 0:2 Ат. Курдов (60), 1:2 Евг. Курдов (75), 1:3 Кръстев (84)

Сокол (Марково): 83. Р. Попов, 2. Хр. Петров (82 - 10. Ив. Петков), 15. В. Александров (70 - 6. Евг. Курдов), 5. Андр. Костадинов, 8. Анг. Крушков, 18. Ат. Крушков , 4. Ал. Апостолов, 19. Ст. Ангелов, 16. Хр. Чалъков, 9. Ник. Петров, 20. Вас. Иванов (67 - 7. Дим. Георгиев)
Ст. треньор: Кост. Тодоров

Ботев: 23. Ил. Николов, 17. П. Фанев, 18. Хаджифейзула, 3. Д. Байрев (67 - 16. Ил. Христов), 4. Вл. Байрев, 19. В. Гуджев, 7. Св. Асенов (64 - 11. Кр.Кръстев), 12. Н. Миленов (56 - 8. П. Батинов), 5. Анг. Рахов, 15. Ат. Курдов (85 - 13. Роналд Донев), 15. Ил. Енчев
Ст. треньор: М. Бакалов

Рефер: Лъчо Йонов
Помощници: Емил Митев, Трендафил Димитров
Жълти картони: Чалъков (С)