Берое и Локо(Пд)се оплакаха от съдийството,Литекс победи Черно море

Атанас Узунов крещи в съдийската стая, Христо Бонев нарича реферите тепегьози.

Берое и Локо(Пд)се оплакаха от съдийството,Литекс победи Черно море Скандал разтърси мача Миньор - Локомотив (Пд). Срещата завърши 2:2, а гостите скочиха на съдийската бригада. Главен рефер бе Антон Генов, а помощници - Веселин Мишев и Николай Ангелов. Основните претенции на Локомотив са за червения картон на Карвальо. Административният директор на клуба Атанас Узунов дори влезе в съдийската стая да иска обяснение, съобщи "Новспорт". Той крещял на Генов и асистентите му. Христо Бонев пък нарече реферите тепегьози. В 35-ата мин Карвальо Христо Златински преодоля излезлия напред вратар Ивайло Иванов и откри резултата в полза на Локо.
В началото на второто полувреме Карвальо наплю Костадин Марков и Антон Генов изгони играча на гостите. В 59-ата мин Горан Янкович с глава направи 1:1. В 79-ата мин Здравко Лазаров се откъсна сам срещу Иво Иванов и мушна топката под плонжа му - 2:1 за Локо. Две минути преди края Румен Рангелов вкара за 2:2, а в последната минута гол на Йордан Тодоров бе отменен заради засада.
Литекс победи Черно море с 3:1 в мач от 4-тия кръг на родната А група. „Оранжевите” бяха по-добрият отбор през целия мач, но въпреки това успехът им дойде доста трудно. Головете за Литекс отбелязаха Христо Янев,Флорин Брату и Николай Бодуров.Даниел Димов отбеляза гола Черно Море, като последните двама голмайстори бяха извикани за първи път в националния отбор за мачовете с Уелс и Саудитска Арабия. Берое и Пирин завършиха наравно 0:0 в нервен мач на стадиона под Аязмото. След края домакините предявиха претенции към съдията Калин Людмилов и особено срещу страничния Мартин Венев, който след почивката вдигна поне 15 засади срещу Берое.След нулевото равенство с Пирин от лагера на Берое пред микрофона на Beroe Online изразиха претенциите си към съдийството. Славия победи Видима Раковски (Севлиево) 2:0 с голове на Колев и Георгиев (’79)

Литекс - Черно море - 3:1 (1:1)

голмайстори: 1:0 Христо Янев 33; 1:1 Даниел Димов 40; 2:1 Николай Бодуров 64, 3:1 Флорин Брату 88-дузпа

стадион: Ловеч: 1000 зрители

главен съдия: Ахмед Ахмед
жълти картони: Янев, Берберович (Литекс), Дяков, Сашо Александров, Пиргов (Черно море)

Литекс: Виничус, Берберович, Николов, Бодуров, Занев, Том (90+2-а Страхил Попов), Йеленкович, Сандриньо (58-а Барт), Дока, Янев, Св. Тодоров (72-а Флорин Брату)

Черно море: Пиргов, Сашо Александров, Дяков, Александър Александров, Тиаго (74-а Тодор Колев), Маркес (60-а Адемар), Димов, Георгиев, Божилов, Илиев, Юруков (68-а Будинов)

Славия – Видима Раковски (Севлиево) 2:0
1:0 – Колев (’19)
2:0 – Георгиев (’79)