Черноморец победи Локомотив София с 2:1

Черноморец победи Локомотив София с 2:1 Черноморец Бургас постигна пълен обрат и победи с 2:1 Локомотив София в последен мач от 10-ия кръг на "А" професионалната ни футболна група. Двубоят се игра на стадион "Лазур" в Бургас, а автор на победния гол за бургазлии бе дебютантът Муйтис Лис.
След този успех Черноморец се изравни по точки с втория Литекс, но остава с по-лоша голова разлика. И двата тима са на три точки разлика от лидера Левски.
Столичните "железничари" започнаха по възможно най-добрия начин гостуването си на "акулите" и с организирането още на първата си по-сериозна атака успяха да поведат.
Светослав Дяков центрира прецизно в наказателното поле, където Искрен Писаров бе оставен непокрит и без проблем опъна мрежата зад Борел за 1:0.
Черноморец се опита бързо да се върне в срещата, като най-активни бяха Марсио Нуньо и Муса Койта, но ударите им така и не затрудняваха вратаря Пейков. В 34-та минута Крумов стреля от 30 метра от фаул, но топката мина встрани от вратата на столичани и резултатът остана непроменен.
В последните минути на полувремето отново Локомотив взе инициативата и благодарение на Асамоа създаде няколко по-опасни положения, които не бяха реализирани и двата тима се отеглиха на почивка при резултат 0:1.
Още във втората минута на второто полувреме, Енис Хайри успя да изравни резултата. Марсио Нуньо центрира от корнер в наказателното поле, а бранителят стреля с глава и прониза стража Пейков, който бе затруднен от мокрия терен и не успя да се намеси убедително.
Голът вдъхнови домакините, които започнаха да организират опасни контраатаки по посока вратата на "железничарите" и само в рамките на 12 минути успяха да постигнат пълен обрат.
В 57-та минута, след страхотна триходова комбинация на бургазлии, дебютантът Муйтис Лис от Конго остана сам срещу Пейков и без проблем вкара за 2:1.
До края столичани имаха възможност да стигнат поне до изравнителен гол, след като и Писаров, и Димитров центрираха опасно към вратата на Борел, но до друго попадение не се стигна и "акулите" се поздравиха с домакинския си успех и крайното 2:1.