Ботев Пд победи резервите на Своге с 3-1

Ботев Пловдив надви Спортист Своге с 3-1 в последна контрола преди старта на пролетния дял от шампионата.

За втородивизионния тим играха голяма част от резервите и играчите, които карат проби в отбора, тъй като вчера отборът на Валери Дамянов игра мач с Калиакра (0-1) от турнира Албена Къп.
Срещата, която се игра в село Оризари започна отлично за символичните домакини от Ботев и още в 7-ата минута те излезнаха напред в резултата. Васил Гуджев премина през бранителите на Спортист и с хубав удар от границата на наказателното поле препарира стража на гостите.
В 24-ата минута Атанас Курдов бе близо до втори гол, но изстрелът му бе спасен от стража на втородивизионния тим. 10 минути по-късно и Николай Манчев застраши вратата на Спортист, но топката му мина в страни от целта.
Резултата се запази до 71-ата минута, когато Ридван Хаджифейзула заби дежурния си гол, след като стреля от малък ъгъл.
5 минути преди края на срещата Георги Стефанов изведе Ирфан Юсеинов сам срещу вратаря и покачи на 3-0.
В заключителната част на двубоя гостите от Спортист стигнаха до почетно попадение.

Ботев: Илия Николов, Костадин Гаджалов, Владо Байрев, Ники Димитров, Емил Аргиров, Димитър Байрев, Светослав Асенов, Васил Гуджев, Николай Манчев, Иван Танчовски, Димитър Байрев, Атанас Курдов (Васил Василев, Ирфан Юсеинов, Георги Стефанов, Христо Парунев, Петко Фанев, Илиан Христов, Ридван Хаджифейзула).