Ботев Пд загуби минимално от Калиакра

Ботев Пловдив загуби с минималното 1:0 петата си контрола срещу Калиакра играна в Дряново рано тази сутрин. Канарчетата не успяха да намерят себе си и рядко стигаха до положения пред противниковата врата през целия мач. Голът за Каварна падна през втората част след грешка в отбраната на Ботев. Контузия получи защитникът Николай Домакинов през първото полувреме и бе сменен принудително. Мачът започна в доста ранен час заради големите жеги. Още в самото начало на първото полувреме Атанас Курдов бе изведен префектно от Петър Атанасов, но голаджията ни бе спънат и не успя да отправи удар по посока противниковата врата. Главният съдия обаче не видя нищо нередно и не отсъди фаул в наша полза. Последваха тежки минути за жълто-черните. Първо Яшар нацели гредата на вратата пазена от Илия Николов в 11-тата минута на мача. После, на два пъти, Владимир Байерев трябваше да изкарва от гол линията след разбъркване в нашето наказателно поле. Най-опасните положения за Ботев през първата част дойдоха след удари на капитанът ни Николай Манчев. През второто полувреме старши - треньорите на двата отбора пуснаха в игра целия арсенал, с който разполагат. Алдаберт Зафиров изненада неприятно канарчетата с бързоногия си футболист Илиан Чавдаров, от който дойдоха и по-сериозните положения през оставащите минути. Имено Чавдаров съобразително се възползва от грешка на Гаджалов и вкара единствения гол в срещата в 67-та минута на мача. Малко преди това Тодор Неделчев по блестящ начин премина през няколко футболисти на Калиакра и много хитро намери съотборника си Николай Манчев, който вместо да стреля веднага към вратата на Цветан Димитров предпочете да комбинира с Асенов, но пасът му бе неточен. Срещата завърши една минута по рано, заради разправии на сините с главния съдия. Веднага след края на мача Ботев Пловдив се прибира в Пловдив и ще поднови тренировки във вторник.

снимка: botevplovdiv.bg

<< върни се назад Автор: Йордан Йорданов
    23 юли 2011   13:49