Отличен Локо (Пд) отпрати в „девета глуха” съименника си от София

Само 2:1 за пловдивчани

Локомотив (Пловдив) изигра много силен мач, надигравайки тотално софийския си съименник и показвайки, че въпреки множеството негативни резултати в предсезонната подготовка, ще бъде един от важните фактори в родното футболно първенство. Старши треньорът Драган Канатларовски направи няколко промени в стартовия си състав, като гласува доверие на лекуващия контузия от месец Юнес Бенжелюн, а като титуляр започна и сърбинът Ненад Лукич, който обаче не впечатли с изявите си на терена, освен с удара си в страничната греда още в 6-та минута. Седем минути след това домакините поведоха, след като Сержиньо изпълни фаул почти от тъчлинията, центрира коварно и благодарение на неразчетеното излизане на вратаря Галев топката влезе във вратата на гостите. След 180 секунди „черно-белите” вече водеха с 2:0 след чудесна контраатака, достойна да влезе в учебниците, посветени на футболната игра. Лазаров – Де Карвальо – Лукич – Сержиньо и публиката отново бе изправена на крака. При този резултат завършиха и първите 45 минути, а след почивката пловдивчани продължиха да бъдат пълни господари на зеления килим въпреки комфортната си преднина. В 63-та минута „смърфовете” удариха нова греда. Сержиньо пое топката в своята половина, проби отляво и подаде на Здравко Лазаров, който стреля в страничния стълб. Четири минути преди края авторът на двата гола Сержиньо бе изгонен за втори жълт картон и Локо София се възползва от това, като в 87-та достигна до гол. След изпълнението на фаул резервата Мирза Мешич получи топката в наказателното поле и с добре премерен изстрел намали на 2:1, както и приключи срещата.
Снимка: lportala.net

<< върни се назад Автор: Васил Динев
    14 август 2011   12:57