„Класически” Локо (Сф) остави Берое без точки

Локомотив (София) спечели изненадващо лесно срещу коравия тим на Берое (Стара Загора) с класическото 3:0, печелейки по този начин първите си точки в новото ни футболно първенство. За сметка на това старозагорци все още не са стигнали дори до частичен успех и заемат незавидното 15-то място във временното класиране, като заедно със съставите на Калиакра и Светкавица са единствените в родната А професионална група, които са с нулев точков актив. „Железничарите” имаха и не малка доза късмет, след като още в самото начало набързо успяха да вкарат две попадения чрез Кристиян Добрев в 15-та минута след центриране от фаул на Марчо Дафчев и гол от дузпа на последния седем минути по-късно. Берое атакуваха опасно и не се предадоха, но липсата на шанс пред гола, както и напречната греда им попречиха да намалят резултата. Автоголът та Янко Вълканов 30 минути преди края обаче сложи точка на спора, а след негои двата отбора доиграха протоколно срещата.

Снимка:  Sofia Photo Agency, архив

<< върни се назад Автор: Васил Динев
    22 август 2011   10:32