А група, 3-ти кръг – обзор

Всички фаворити с победи

Първите четири отбора в крайното класиране на миналогодишното първенство постигнаха победи в току-що отминалия трети кръг на родната А футболна група. Шампионът Литекс изкара посъбралото се напрежение у него след не особено ползотворната изминала седмица и разби у дома с 6:0 новака Светкавица. С по два гола за успеха на ловчанлии се отличиха младокът Момчил Цветанов и Кодо, а по един реализираха Светльо Тодоров и Мирасема. Интересното е, че на полувремето „оранжевите” водеха само с 1:0, а останалите попадения паднаха през вторите 45 минути. Левски отново не показа играта, която се очаква от него и едва-едва надделя на „Герена”над компактния тим на Монтана, воден от хитрата лисица Стефан Грозданов. Голът при това падна след изпълнение на единадесетметров наказателен удар, реализиран от холандеца Арс още в 10-та минута. В края на срещата част от публиката започна да скандира така добре познатото на този стадион „Оставка”, което явно бе насочено към мениджъра на „сините” Георги Иванов-Гонзо. ЦСКА също бра ядове при гостуването си на Калиакра, завършвайки накрая с девет души заради червените картони на Спас Делев и Адемар. Головете за столичани вкараха капитанът Тодор Янчев и Грегъри Нелсън още преди почивката, а Детелин Димитров се отчете с красиво попадение за каварненци. Локомотив (София) успя сравнително лесно да надхитри Берое (Стара Загора) на националния стадион „Васил Левски”, като два бързи гола за успеха на „червено-черните” реализираха Кристиян Добрев и Марчо Дафчев, а автоголът на Янко Вълканов съвсем прекърши крилете на старозагорци. Миньор не успя да се справи със Славия при „домакинството” си, което обаче се проведе именно на терена в столичния квартал „Овча купел”. „Белите” излязоха напред след гол на Филипов във фаталната 13-та минута, но бразилецът Том изравни секунди, преди двата тима да се оттеглят на почивка. Лидерът след първите два кръга – Черно Море остана на върха след трудна победа над друг новак – Ботев (Враца), дошла след късен гол на Румен Николов пет минути преди да прозвучи последният съдийски сигнал. Лудогорец се саморазправи с Видима Раковски, вкарвайки „само” четири безответни гола при поредното си домакинство далеч от Разград (двубоят се състоя в Каварна). Емил Гъргоров записа за първи път името си сред голмайсторите в А група този сезон, а след него Марселиньо (на два пъти) и Кешада оформиха крайното 4:0 в полза на новака. В най-интересния от чисто футболна гледна точка мач Черноморец на Димитър Димитров-Херо излъга в Бургас неефективния Локомотив (Пловдив), подкрепян от над 1 200 свои верни привърженици. Пловдивчани имаха тотално превъходство през първото полувреме, на два пъти гредите спасяваха вратата на домакините, а с още няколко пропуска се отличи капитанът на „смърфовете” Здравко Лазаров. Бургазлии обаче доста противно на логиката поведоа в резултата след далечен удар на Жужу в 22-та минута. През второто полувреме локомотивци незнайно защо намалиха оборотите, въпреки че отново имаха не лоши положения за изравняване. Тогава отново Жужу сложи точка на спора, бележейки за 2:0 в 72-та минута. Ето и всички резултати от третия кръг, както и таблицата за временно класиране.

Миньор – Славия 1:1

Ботев – Черно Море 0:1

Черноморец – Локо (Пд) 2:0

Лудогорец – Видима 4:0

Локо (Сф) – Берое 3:0

Левски – Монтана 1:0

Калиакра – ЦСКА 1:2

Литекс – Светкавица 6:0