Черно Море с нова победа, Берое се закотви на дъното

Вчера се изиграха половината от срещите от четвъртия кръг на родната А професионална футболна група. Лидерът Черно Море не допусна изненада, надигравайки рутинно у дома коравия тим на Миньор (Перник) с 2:0. Само в рамките на три минути между 35-та и 37-та домакините си осигуриха комфортна преднина чрез попадения на Илиев и Капитанов, която не изпуснаха до края. По този начин „моряците” са със стопроцентов точков актив до момента и впечатляващата голова разлика 8-1! Новакът Лудогорец също набира скорост, постигайки трета поредна победа и с актив от 10 точки заема престижното второ място до момента. Вчера момчетата на треньора Ивайло Петев стигнаха доста трудно до успеха в Търговище срещу друг нов член на елита ни – Светкавица, след гол на опитния Станислав Генчев точно десет минути преди края на редовното време. На противоположния полюс е симпатичният отбор на Берое, който регистрира четвърта поред загуба, благодарение на която старозагорци все още нямат записана точка в новия шампионат. Головете за състава на Димитър Димитров-Херо отбелязаха новото попълнение Асис в 50-та минута и Траян Дянков във втората минута на добавеното от главния арбитър четириминутно продължение, като само секунди преди това Владислав Златинов бе точен от единадесетметров наказателен удар. В късния съботен двубой Левски не срещна особени затруднения срещу Ботев (Враца) и го победи с класическото 3:0, а автори на попаденията бяха Гаджев, Арс и младокът Райков, като всичките голове паднаха още през първите 45 минути на срещата. Останалите двубои от кръга са днес.

<< върни се назад Автор: Васил Динев
    28 август 2011   12:53