България с важна победа с 1:0 срещу Русия

България постигна важна победа с 1:0 срещу Русия в евроквалификациите, които се провеждат в Пловдив. Мачът се игра пред около 1500 зрители на стадион „Локомотив“ в кв. Лаута.Българите се представиха по-добре от своя съперник, но многото пропуски пред вратата на руснаците лиши „лъвовете“ от по-убедителна победа.В 15-та минута Живко Петков се озова сам срещу вратаря на руснаците, но след шута му по земя топката бе избита от Исупов в ъглов удар. Седем минути по-късно Тодор Неделев центрира в наказателното поле на Русия, където Живко Петков бе оставен непокрит на границата на вратарското наказателното поле, но стреля над напречната греда в аут. В 40-та минута нов чудесен пас на Тодор Неделев изведе влезлия като смяна Мартин Кожухаров, но и той не сполучи.

България поведе в резултата в 61-та минута, когато Румен Руменов центрира в наказателното поле на Русия, където оставения непокрит Кожухаров вкара за 1:0.

В 67-та минута Антон Недялков с 60 метров пас изведе Мартин Кожухаров, който остана сам очи в очи с вратаря Исупов, но пропусна да вкара своя втори гол в срещата.

Българските футболисти имаха претенции за дузпа в 82-та минута, когато Неделев центрира към Кожухаров, който бе блъснат в гръб от руски защитник, но главният рефер Паоло Валери от Италия остана безмълвен.

В даденото от съдията продължение на мача вратарят на Русия Исупов получи директен червен картон, след като удари без топка Мартин Кожухаров.

В другия мач от групата Босна победи Ейре с 2:0.

На 11-и пък е последният мач на България срещу Босна от 16 часа на стадион „Христо Ботев“.

В момента Босна води в класирането с 6 точки, Ейре заема втора позиция с 3 и по-добра голова разлика от България, а Русия е на последно място без спечелена точка.

Първите два отбора от групата ще продължат участието си в евроквалификациите, а другите два ще се простят с надеждите си за участие на Европейското.

БЪЛГАРИЯ (19) - РУСИЯ (19) 1:0

1:0 Мартин Кожухаров 61

БЪЛГАРИЯ: Евтимов, Попадийн (68-Мурадов), Бисеров, Гочев, Недялков, Славчев (89-Васев), Руменов, Чочев, Петков (32-Кожухаров), Неделев, Ботев

РУСИЯ: Исупов, Манюков, Кутин, Комуха, Нетфулин, Козлов, Илин (21-Отставнов), Джалилов (43-Калинский), Жетков, Смирнов, Дзукаев (62-Горелишвили)