Родригес на трибуните на Анфийлд

Родригес на трибуните на Анфийлд Ливърпул привлече полузащитника Макси Родригес от Атлетико Мадрид. Аржентинецът подписа договор за три години и половина с английския гранд. 29-годишният халф премина през деня медицински прегледи, след което парафира контракта и сега е само въпрос на време да бъде изчистена и работното му разрешение.

Родригес седна на трибуните на „Анфийлд”, за да гледа двубоя от Купата на Англия срещу Рединг. Той ще получи фланелката с номер 17 и вероятно ще дебютира през уикенда срещу Стоук Сити.

Очаква се Макси Родригес да се адаптира много бързо към обстановката в Ливърпул, тъй като е добър приятел със сънародница си Хавиер Машчерано, както и с бившия си съотборник в Атлетико Мадрид Фернандо Торес.

Рединг направи невероятен обрат и след 2:1 отстрани Ливърпул насред „Анфийлд” от турнира за Купата на Англия. Двубоят бе преиграване, след като първата среща завърши наравно 1:1.

Макар вече да не е сред елита на Острова, Рединг показа, че може да хапе, и постигна първата си изобщо победа на легендарния стадион. Изравняване в добавеното време и гол в продълженията донесоха радостта за момчетата на Брайън МакДърмот. Единственото попадение за Ливърпул пък падна, след като шут на Стивън Джерард се отклони в тялото на Райън Бертранд.

Ливърпул изглеждаше доста беззъб, а след напускането на Фернандо Торес в 30-та минута заради контузия, и смяната на Стивън Джерард на почивката тотално закопаха настроението на „червените”. След като имаха късмет да открият резултата в продължението на първото полувреме, те доиграваха леко втората част и логично бяха наказани.

Последният устрем на Рединг се оказа печеливш и в добавеното време „кралските поданици” получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Юси Бенаюн срещу Шейн Лонг. Гълфи Сигурдсон не трепна от бялата точка и прати мача в продължения.

Точно след 100 минути игра отново Лонг бе герой за гостите, когато с глава засече центрирането на Бриняр Гунарсон и отбеляза победното попадение. Останалата част от продълженията премина в половината на Рединг, но Ливърпул така и не стигна до изравняване, като най-доброто положение пред Бенаюн бе спасен от Федеричи.

В друг мач от ФА Къп днес, Нюкасъл се справи с лекота с Плимут, и след хеттрик на Питер Ловенкрандс победи с 3:0 и се класира за четвъртия кръг на турнира.

<< върни се назад     14 януари 2010   07:35

Още за Бизнес & Пари:
Серия Маслина на REFAN - цялостна грижа при борбата със стареенето.
REFAN за трети път стана любимата козметична марка на българите
REFAN на втори кръг в четири категории на класацията "Любима марка"!
7-ят експонат в Благотворителният търг в подкрепа на Футбол клуб(ФК13) e медалът от купата за Столичният гарнизон спечелен от Левски
Венци Стефанов и близък до Титан фен на ЦСКА на представянето на стадиона на IFS