Футболистите на Сливен са на път да вдигнат бунт за пари. В почти феодалното владение на вицепрезидента на БФС Йордан Лечков вече открито недоволстват, че не са виждали заплати от началото на годината. Не е изключено някои от играчите да бойкотират мача срещу ЦСКА. Те вече не се притесняват от страховития имидж на Лечков, тъй като той се оцапа достатъчно пред органите на реда, когато бе привикан на разпит заради размахан среден пръст на полицаи. През зимата пък Явор Въндев и Илия Илиев се махнаха заради неполучени пари.
След като преди седмица общинари от Сливен обявиха, че искат оставката на кмета Йордан Лечков, преди дни стартира и подписката срещу скандалния градоначалник.
Общинарите изпратили уведомление до Йордан Лечков, в което го информират къде ще бъдат разположени 11-те пункта с масите за събиранео на гражданските подписи срещу него. Общинарите настояват още за снемане на политическото доверие от Десислава Танева, която е мажоритарен депутат от Сливенска област.Масите ще стоят по улиците на града от 7 април до 14 април включително. Освен в Сливен, те ще бъдат разположени още на територията на Нова Загора, Твърдица, Котел и Кермен.