Хората на Мъри го провалиха срещу безобразния съперник ирландците

Българският национален отбор по футбол стигна до 1:1 срещу най-безпомощния си съперник в квалификациите досега. Пред 60 000 зрители на стадион "Крок парк" в Дъблин щастлив автогол на Кевин Килбейн спести големия резил да паднем от безобразен отбор. Ирландците обаче още имат 7 точки повече от България, а нашите вече нямат практически шансове и ще гледат и това световно по телевизията.
Мъри Стоилов можеше да стигне до победата, но го провалиха точно неговите хора. Надхвърлилите 30-те години Игор Томашич, Илиян Стоянов и Димитър Телкийски бяха най-слабите в тима.С три дупки в състава и четирима контузени - Бербатов, Мартин Петров, Валери Божинов и Александър Тунчев, нямаше начин да спечелим мача.Разгромът в Дъблин изглеждаше сигурен, след като едва в 40-ата секунда ирландците поведоха. Защитниците ни още си оправяха прическите, когато Стивън Хънт центрира от фаул и централните бранители Томашич и Стоянов увиснаха като прани гащи на тел. Изнеслият се в атака защитник Ричард Дън проби Иванков с глава за 1:0. Там трябваше да играе Иван Иванов от ЦСКА, но Мъри го заряза в София за сметка на неговите си хора.След гола ирландците се окопаха в защита. Първоначално всички си помислиха, че селекционерът им Джовани Трапатони играе някакъв дефанзивен италиански вариант. След това обаче се оказа, че ирландците всъщност не играят нищо.В тима на Мъри Стоилов шест-седем души опитваха да играят, другите им пречеха. По-активни бяха младите в състава - Ивелин Попов, Станислав Манолев и Благой Георгиев, който от 12 метра изпусна най-чистото положение за нашите.
Друг от младежта в състава - Живко Миланов, също се опита да атакува здраво отляво, но си усука коляното в наказателното поле на съперника. Реферът от Хърватия Иван Бебек се заблуди, че нашият прилага номера от първа дививизия на Балканите, и му показа жълт картон за симулация, докато го изнасяха с носилката.Малко след това на негово място пуснаха Кишишев. На 34 години Тинката направи каквото можа - срита набързо двама-трима от ирландците взе им страха, разкрещя се по нашите, озъби се на онези отсреща и играта потръгна. До почивката ирландците не направиха нищо, макар че Стилиян Петров се опита да ги улесни с две панически грешки. Защитата им, която се оценява на повече от 10 млн. евро, не игра дори като за 10 цента. Станислав Ангелов-Пелето пък направи за смях халфовата им линия, в която липсваше контузеният Деймиън Дъф. Нямаше обаче кой от нашите да вкара, тъй като Димитър Рангелов и Ивелин Попов не бяха сработени и все едно се видяха за пръв път на игрището.На почивката всички очакваха от Мъри да извади Телкийски, тъй като халфовата линия играеше с един по-малко. Вместо това обаче излезе Ивелин Попов, за когото беше обяснено, че се е контузил.В началото на второто полувреме ирландците натиснаха за втори гол, но нашите устискаха с цената на един жълт картон на Манолев, който срита Стивън Хънт. Защитникът на Литекс имаше тежка задача, тъй като звездата на ирландците Роби Кийн атакуваше през неговата зона, но нашият успяваше да се оправи и с него. Все пак в 60-ата минута Кийн получи топката на 2 метра от Иванков, но нашият изби. След това вратарят ни отново се справи в тежка ситуация, когато Ейдън Макгийди овладя боксирана от него топка и стреля отблизо. Тъкмо когато "Крок парк" очакваше втори гол в българската врата, един от техните си вкара автогол. В 74-ата минута Кишишев пусна дълъг пас към Стилиян Петров, който нахлу в пеналта на ирландците и опита удар от малък ъгъл. Топката отиваше право към вратаря Шей Гивън, но Кевин Килбейн го изпревари и си заби страхотен автогол за 1:1. Над 700 български фенове изреваха мощно докато останалите мълчаха като на погребение. До края Димитър Иванков се справи отлично. В крайна сметка нашите записаха четвърто равенство от началото на кампанията, въпреки че с по-нормален състав щяха да стигнат и до победа.