Националният отбор през 2010г.

Националният отбор през 2010г. Изминалата година не беше особено успешна за представителния ни тим.Имаше реалната опасност да я изпратим без победа.Слава Богу това не стана.
Началото беше навръх националния ни празник срещу Полша.
Уви, това беше една тъжна вечер , двамата Димитровци Бербатов и Иванков облякоха за последен път фланелката на България.Времето показа, че имат още много да дадат на отбора, но останаха непреклонни за завръщане.Иначе на терена ''Дружина Полска'' често ни правеше за смях, и загубата с 0-2 беше като че ли най-малкото, с което можехме да се отървем
Тъмни облаци надвиснаха над всички които обичаме националния ни отбор.
Следващата спирка бе сърцето на Европа-Брюксел.Мачът имаше специфичен привкус, защото бе първа без Бербо.Началото не бе зле, Михайлов спази дузпа, а в 31-минута Ивелин Попов ни даде преднината.Победата вече се виждаше , докато не се появи ''призракът'' от Антверпен.Изживяхме нова драма, когато в продълженията в 2 атаки ни отбелязаха 2 гола и то по елементарен начин.Белгия определено е кошмарна страница за българския футбол като цяло.
Ние не участвахме на Световната купа, но все пак стъпихме на Африканска земя.Страната-домакин ни покани за контролна среща.Герой за нашите се превърна Ники Михайлов, който с добрите си прояви ни спаси от нова загуба.Нашите проявиха някакъв характер , след като африканците поведоха в 20 -минута, 10 по-късно Божинов изравни.Правилния футбол записа актив, па макар и срещу резервите на ЮАР.
Световното отмина и на хоризонта се появиха поредните квалификации.Генерална репетиция трябваше да е срещата срещу Русия, изиграна в Санкт Петербург.Още в 6-минута ни разкриха , след грешка на стражът ни, който обаче отново бе ''звездата'' на отбора ни спасявайки ни отново от погром.За цял мач имахме 1 чисто голово положение.Мракът става вече все по-непрогледен.
На 4.септември Англия и България излязоха на ''Уембли'' в първи квалификационен мач.Джърмейн Дефо се оказа злият гений за нас бележейки хеттрик, а за да е погромът още по-голям Адам Джонсън не пропусна и той да отбележи.Пълен крах за Мъри и неговия неориентиран отбор.
Нашенският Моуриньо за първи път намекна за оставка.Появи се информация, че след мачв в самолета момчета изключително тежко изживяват загубата и давят мъката си с реномирани шотландски ракии.''Най-доброто''обаче тепърва предстоеше.
След 3 дни, беше мачът на живот и смърт срещу Черна гора.
Тече 36-минута, ЗВеротич с гол от 25 метра, ни почерни душите,голът му се оказа достатъчен за тази позорна загуба.
След тази среща на Мъри и подчинените му , не остана нищо друго освен да хванат гората.Случи се логичното и г-н Стоилов си тръгна със сълзи в очите.
Предстоеше избор на нов треньор.
Спрягаха се няколко имена.Малко изненадващо за нов наставник бе избран Лотар Матеус.Зевзеците предложиха за помощник да му бъде назначена Николета Лозанова,имайки впредвид че добре познава''възможностите'' на потенциалните му избраници
Първото му изпитание бе срещу Уелс.По-всичко личеше , че за кратко време е успял да мотивира момчетата , и за първи път разнебитената команда започна да прилича на отбор.Станислав Манолев ни даде победата в 48-минута.Светъл лъч проблясна в изстрдалите ни сърца.
Набрали инерция след броени дни излязохме срещу Саудитска Арабия в Истанбул.На лош терен,с що годе сносна игра, без нещо бляскаво , чрез головете на Рангелов и Домовчийски за отново победихме.Добър атестат за хер Матеус , 2 мача 2 победи
Последният мач беше срещу Сърбия на култовата дата 17.ноември.Дали защото играха предимно играха футболисти от ''А''група , но отново играта ни бе вяла и слаба.10 минути преди края Жигич даде победата за своя отбор.
С последният съдийски сигнал на съдията Авраам , се даде край на тази тъжна и слаба година за сърцето и душата на българският спорт-националният ни отбор по футбол