Дидие Кюш изненада фаворитите

Швейцарецът първи на Супер Г във Вал Д\'Изер

Дидие Кюш изненада фаворитите Швейцарецът Дидие Кюш спечели златния медал в дисциплината супергигантски слалом на световното първенство по ски алпийски дисциплини във Вал Д'Изер, Франция.
Кюш премина пистата "Фас дьо Белвард" за 1 минута, 19 секунди и 41 стотни, като остави на 99 стотни от себе си италианеца Петер Фил и на 1секунда и 2 стотни норвежеца Аксел Лунд Свиндал.
Победителят посвети успеха си на контузения си колега Даниел Албрехт, който пострада тежко преди около 2 седмици на пистата в Кицбюел, като му пожела скорошно оздравяване и завръщане на пистите.
Голяма част от фаворитите се спуснаха доста под възможностите си - световният шампион от Аре 2007 - италианецът Патрик Щаудахер остана 17-и на повече от 2 секунди от победителя Кюш. Американецът Боде Милър, световен шампион от 2005 година завърши 12-ти, а Херман Майер от Австрия е 18-ти.
Най-добре от 4-та ни алпийци се представи Стефан Георгиев
- 37-и, а Георги Георгиев е 40-и от 47 завършили състезатели. Кирил Манолов и Никола Чонгаров не завършиха.

Крайно класиране в супергигантския слалом от световното първенство във Вал Д'Изер, Франция: