Свиндал най-бърз в последното спускане за сезона

Норвежецът излезе начело в класирането

Свиндал най-бърз в последното спускане за сезона Норвежецът Аксел Лунд Свиндал бе най-бърз в последното спускане за сезона в Аре, Швеция и по този начин излезе начело в генералното класиране за Световната купа по ски-алпийски дисциплини.
Свиндал премина трасето за 1 минута, 22 секунди и 26 стотни, като изпревари с 20 стотни швейцарецът Дидие Кюш и с 36 стотни представителя на домакините Ханс Олсон.

С победата Свиндал излезе начело в генералното класиране за Световната купа с 929 точки, като скочи от 3-то на 1-то място. Втори засега е Бенямин Райх от Австрия с 857 точки и хърватина Ивица Костелич с 837 точки.
Интересното е, че носител на малката световна купа в дисциплината стана австриецът Михаел Валхофер, който не завърши в Аре, но остана начело в класирането с 470 точки. Втори е друг австриец - Клаус Крьол с 424 точки, а трети - Дидие Дефаго от Швейцария с 363 точки.

Класиране в спускането за мъже в Аре, Швеция от Световната купа по ски алпийски дисциплини: