По 3 златни и сребърни медала за българските боксьори в Белград

По 3 златни и сребърни медала за българските боксьори в Белград Александров, Чамов и Манев грабнаха титлите на международния турнир по бокс "Београдски победник"
Българските състезатели спечелиха три златни и три сребърни медала на международния турнир по бокс "Београдски победник" в сръбската столица Белград.
С титлите се окичиха Александър Александров в категория до 51 кг, Симеон Чамов в категория до 64 кг и Младен Манев, който на финала в категория до 75 кг победи европейския шампион за младежи от 2007 година Никола Йованович (Сърбия).Със сребърните отличия останаха тазгодишният носител на купа "Странджата" Любен Тодоров в категория до 57 кг, Боян Александров в категория до 60 кг и Евгени Борисов в категория до 69 кг. Тодоров загуби на финала от представителя на домакините Бранимир Станкович, който с успеха си заслужи купа "Београдски победник".
Другите български представители Хаят Расим (категория до 81 кг) и Асен Асенов (категория до 91 кг) отпадаха рано от надпреварата.Помощник-треньорът на националния отбор Йордан Стоянов, който водеше българския състав в Белград, изрази задоволството си от представянето на възпитаниците си. В състезанието в сръбската столица участваха 84 боксьори от 11 страни.

05 април 2009   21:58