Юнайтед с класическа победа над Челси

Отборите на Д.Бербатов и С.Петров делят 3 -място

Отборът на Манчестър Юнайтед изигра един от най-силните си мачове за последните 10 години и заслужено размаза Челси с 3:0 пред повече от 76 хиляди зрители на “Олд Трафорд”. Головете за шампионите отбелязаха Неманя Видич, Уейн Рууни и Димитър Бербатов.Срещата започна с домакински натиск, който в началните минути не доведе до сериозни положения пред вратата на Чех. От своя страна Челси бе плах с атаките и трудно стигаше до заплахи пред Ван Дер Сар. Първото добро положение дойде в 30-ата минута, когато Бербатов получи пас от Гигс, финтира с тяло пазещия го защитник и стреля към вратата, но доста слабо, така че Чех нямаше проблеми.Най-интересните събития през първата част настъпиха в края й. В 45-ата минута домакините получиха право да изпълнят корнер. Те го сториха доста бързо и Гигс центрира към Роналдо, който с глава простреля Чех. Съдията реши да отмени гола и да назначи повторно изпълнение на ъгловия удар, тъй като е имало нарушение на правилата. Втория път Гигс центрира директно в наказателното поле, там скочи Бербо, който леко докосна топката така че тя да продължи полета си към далечната греда, където Неманя Видич подложи глава и взриви публиката.Второто полувреме на терена вече имаше само един отбор, като всички атаки на Челси бяха обезличени от стабилната защита пред Ван дер Сар, която вече не помни последния допуснат гол във Висшата лига. След няколко атаки на Юнайтед логичното се случи в 62-ата минута, когато Роналдо комбинира с Евра на лявото крило, французинът центрира и Уейн Рууни подложи своя крак за да забие ниско топката зад Чех.Включените от мениджъра на Челси атакуващи футболисти Анелка и Белети не съумяха особено да усилят нападателната мощ на “сините”, а по-скоро доведоха до разреждане на защитата им като централната част се превърна в транзитна зона, от която тръгваха доста опасни атаки за домакините.
Двубоят вече приключваше, когато Роналдо отново се озова на лявото крило като принуди Белети да го фаулира. Телевизиите ясно показаха как преди изпълнението на фаула Неманя Видич подшушва нещо на Бербатов. Явно “червените дяволи” бяха заучили това положение, но след ниско центриране на Роналдо Бербатов изскочи изневиделица на близката греда покрай защитниците и довърши лондончани.
С победата Манчестър Юнайтед се доближи на 5 точки зад лидера Ливърпул и една зад втория Челси, но има и два мача по-малко.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЧЕЛСИ 3:0 (1:0)
1:0 - Видич (45+1),2:0 - Рууни (62),3:0 - Бербатов (86)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Невил, Видич, Еванс, Евра (64-О'Шей), Роналдо, Флетчър, Гигс (80-Карик), Парк, Бербатов, Рууни
ЧЕЛСИ: Чех, Босингва (68-Белети), Карвальо, Тери, А. Коул, Микел, Джо Коул, Лампард, Балак, Деко (46-Анелка), Дрогба
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Роналдо, Парк (Ман Юнайтед); Босингва, Лампард, Карвальо, Тери (Челси)
СЪДИЯ: Хауърд Уеб ; СТАДИОН: "Олд Трафорд", 75 455 зрители