Атлетико загуби от баски в Мадрид , голеада за Реал

Отборът на Атлетико Мадрид падна с 2:3 у дома от Атлетик Билбао в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. За "лъвовете" в герой се превърна Фернандо Йоренте (50 и 66). Другото попадение за гостите беше на Коикили в 45-ата минута. За мадридчани се разписаха защитникът Антонио Лопес и Форлан.В 73-ата Маниш получи втори жълт картон и направи мисията на домакините невъзможна.
АТЛЕТИКО МАДРИД - АТЛЕТИК БИЛБАО - 2:3
1:0 - А. Лопес (15),1:1 - Коикили (45),1:2 - Ф. Йоренте (50),1:3 - Йоренте (66),2:3 - Форлан (90)
АТЛЕТИКО М (4-4-2): Лео Франко; Сеитаридис (46 - Перниа), Домингес (59 - Банега), Уйфалуши, А. Лопес; Камачо, Маниш, Макси Родригес (71 - Синама-Понгол), Симао; Форлан, Агуеро;
Старши-треньор: Хавиер Агире
АТЛЕТИК Б (4-4-2): Ираисос; Ираола, Айтор Осио, Аморебиета, Коикили; Хави Мартинес, Орбаис, Сусаета (77 - Ечеберия), Давид Лопес (60 - Габилондо); Йон Велес (68 - Токеро), Ф. Йоренте;
Старши-треньор: Хоакин Капарос
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Макси, Симао, Синама-Понгол, Камачо, Перниа, Банега (Мадрид); Сусаета, Ираисос, Аморебиета, Коикили (Билбао);ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН: Маниш (Мадрид)
СЪДИЯ: Мунис Фернандес ; СТАДИОН: "Висенте Калдерон", Мадрид

Галавечер за Раул, шоу на Робен и голеада за Реал
Раул Гонсалес вкара ефектен гол с пета в своя мач номер 500 в Примера и допринесе за победата с 3:0 над Майорка в Палма в двубой от 18-ия кръг. Митичната седмица на "белите" направи 2:0, след като чукна технично топката в мрежата в 17-ата минута след голов пас на Гонсало Игуаин. Първото попадение реализира най-добрият футболист за Реал в последните мачове Ариен Робен в третата минута, а третото Рамос (66

МАЙОРКА - РЕАЛ МАДРИД - 0:3
0:1 - Робен (3),0:2 - Раул (16),0:3 - Рамос (66)

МАЙОРКА (5-3-2): Аоуат; Скалони, Рамис (74 - Очеко), Д. Наваро, Нунес, Коралес; М. Суарес (46 - Хурадо), Марти, Клебер Сантана; Уебо, Аранго (83 - Трехо);
Старши-треньор: Грегорио Мансано
РЕАЛ М (4-4-2): Касийяс; С. Рамос, Канаваро, Пепе, Хайнце; Гаго, Ласана Диара, Робен (70 - Паланка), Снайдер; Игуаин (65 - Ван дер Ваарт), Раул (72 - Хунтелаар);
Старши-треньор: Хуанде Рамос
СЪДИЯ: Ундиано Майенко ; ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Хурадо, Уебо (М); Снайдер, Лас (Р);
СТАДИОН: "Оно Естади", Палма де Майорка