Аталанта се подигра с лидера Интер

Аталанта се подигра с лидера Интер Отборът на Аталанта се подигра с лидера в калчото Интер на своя стадион „Адзури ди Италия”, като го победи с 3:1 в среща от 19-ия кръг на италианската Серия „А”. Интер изигра един от най-слабите си мачове в последните години и със сигурност най-слабия под ръководството на Жозе Моуриньо. Още от самото начало Аталанта натисна своя съперник и логично поведе в резултата още в 18-ата минута голмайсторът на тима Серхио Флокари се възползва от груба грешка в отбраната и с хубав удар прати топката покрай вратаря Жулио Сезар. Вместо да опита да върне гола, Интер се прибра в своята половина и логично бе наказан за втори път. В 28-ата звездата на домакините Кристиано Дони стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влетя за втори път във вратата на Сезар – 2:0. Само 5 минути по-късно резултатът вече бе 3:0, а Дони отново бе герои и попадна в прегръдките на своите съотборници, след като капитанът на Аталанта засече с глава центриране отляво и с хубав удар матира за трети път вратаря на гостите. През втората част в игра се появиха Фиго и Адриано, но и те не помогнаха на Интер, който изглеждаше неузнаваем в този мач. Аталанта пък вместо да пази солидната си преднина, тръгна напред и можеше да вкара още много голове на клетите „нерадзури”, но пропуски направиха Дони, Пинто и Флокари. В даденото от съдията продължение Златан Ибрахимович все пак върна един гол от близко разстояние и оформи крайното 3:1. Така с тази победа Аталанта се изкачи на 10-о място и вече има 27 точки в своя актив, докато Интер все още е лидер в класирането с 43 точки, 4 пред Ювентус, който се изправя срещу Лацио по-късно през деня в дербито на кръга. /БГНЕС
Крайни резултати в срещите от италианската серия „А”
Аталанта – Интер 3:1
1:0 Флокари (18),2:0 Дони (28),3:0 Дони (33),3:1 Ибрахимович (90)
Каляри – Удинезе 2:0
1:0 Конти (4),2:0 Биондини (20)
Катания – Болоня 1:2
0:1 Ди Вайо (49),0:2 Адаилтон (53),1:2 Палучи (85)
Киево – Наполи 2:1
1:0 Марколини (32-дузпа),1:1 Лавеци (54) ,2:1 Марколини (74-дузпа)