Съдия подпря Реал за успех над Осасуна

Съдия подпря Реал за успех над Осасуна Скандално съдийство помогна на Реал Мадрид да победи аутсайдера Осасуна с 3:1 ансвоя “Сантяго Бернабеу”. Гостите от Памплона бяха по-силния тим в срещата и логично поведоха с гол с глава на Некунам в 20-ата минута. Преди това Хуанфран бе повален от Гаго в пеналта, но учудващо вместо дузпа съдията даде жълт картон на футболиста.В 50-ата минута Реал изравни с доста късметлийски гол. Серхио Рамос се чудеше как да постъпи на 30-ина метра от голлинията и реши да стреля. Топката не бе от най-опасните, но тупна коварно и излъга вратаря. В 64-ата мотивирани от гола домакините вкараха втори след пас на Робен към Игуаин на чиста позиция пред вратата. В 82-ата минута бе най-скандалното решение на рефера Бурул, който изгони Хуанфран за втори жълт картон отново за симулация и отново след фаул срещу него, този път от страна на Пепе в наказателното поле. Това срина наварци и Робен оформи крайното 3:1 в 90-ата минута.
РЕАЛ МАДРИД - ОСАСУНА - 3:1
0:1 - Некунам (20),1:1 - С. Рамос (50),2:1 - Игуаин (64),3:1 - Робен (90)
РЕАЛ М (4-4-2): Касийяс; С. Рамос, Канаваро (46 - Ван дер Ваарт), Пепе, Хайнце; Гаго, Лас, Робен, Снайдер (46 - Хунтелаар); Раул, Игуаин (79 - Марсело);
ОСАСУНА (4-4-1-1): Роберто; Аспликета, Хосечо, М. Фланьо, Монреал (45 - Х. Фланьо); Пунял, Некунам, Хуанфран, Плашил (68 - Портийо); Масуд; Пандиани;
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Игуаин, Рамос (Р); Хуанфран, Масуд, Пунял, Х. Фланьо (О);
СЪДИЯ: Перес Бурул ; СТАДИОН: "Сантиаго Бернабеу", Мадрид (Кастийя)