Манчестър на финал за купата на Лигата

Червените бият Дарби с 4:2 без Бербатов

Манчестър на финал за купата на Лигата Английският шампион Манчестър Юнайтед се класира за финала за купата на Лигата след победа над Дарби Каунти с 4:2 в среща-реванш от полуфиналите на турнира. В първата среща "Червените дяволи" загубиха с 0:1, но в реванша не срещнаха проблеми от "овните".

Манчестър поведе с 3:0 до почивката и не остави никакви шансове на противника си от Чемпиъншип. Нани откри вкара първото попадение в 16-а минута, а Джон О'Шей удвои
преднината на своя отбор шест минути по-късно. Аржентинецът Карлос Тевес направи резултата класически в 34-а минута. Джилс Барнс върна един гол за Дарби от дузпа в 80-а минута, но влезлият като резерва Кристиано Роналдо възстанови преднината на Юнайтед с попадение също от дузпа. Барнс вкара втория си гол в мача в добавеното време и по този начин оформи крайния резултат - 4:2 за Юнайтед.

Димитър Бербатов получи почивка от мениджъра Алекс Фъргюсън и не взе участие в мача.

Във финала Манчестър Юнайтед най-вероятно ще срещне отборът на Тотнъм, който взе солиден аванс с 4:1 срещу Бърнли на "Уайт Харт Лейн". Реваншът е тази вечер.

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    21 януари 2009   15:12