Валенсия победи Севиля, Еспаньол и Барселона с реми

Валенсия победи драматично с 3:2 отбора на Севиля в първи мач от четвъртфиналите за Купата на Краля.Успехът за момчетата на Унай Емери дойде след добър мач, а победното попадение за "прилепите" падна едва в 86-ата минута.Двубоят започна отлично за домакините, които успяха да поведат в резултата още в петата минута след попадение на звездата Давид Вия. Въпреки добрите възможности и за двата тима, до края на първото полувреме не се стигна до нов гол във двете врати.Веднага след подновяването на играта Севиля успя да изравни след гол на Луиш Фабиано. Попадението вдъхна нови сили във футболистите на Севиля, които в 67-ата минута стигнаха до нов гол и тотален обрат. Точен бе Корейра.Рубен Бараха отново възстанови равенството с гол в 84-ата минута, а само две минути по-късно Мата подари победата за Валенсия.В другата среща от тази фаза на надпреварата в каталунското дерби Еспаньол и Барселона не се победиха и завършиха мача при нулево равенство. Реваншите са след седмица.

22 януари 2009   07:11